Wybierz region

Wybierz miasto

  Amerykanin w poniedziałek

  Autor: (DASZ)

  2002-12-28, Aktualizacja: 2004-12-17 23:51

  WROCŁAW Być może dzisiaj Kestutis Marciulionis podpisze kontrakt z Ideą Śląskiem. Istnieje też szansa, że już w poniedziałek poznamy nazwisko amerykańskiego rozgrywającego wrocławian.

  WROCŁAW Być może dzisiaj Kestutis Marciulionis podpisze kontrakt z Ideą Śląskiem. Istnieje też szansa, że już w poniedziałek poznamy nazwisko amerykańskiego rozgrywającego wrocławian.

  - Być może dzisiaj Kestutis Marciulionis przyjedzie do Wrocławia, aby ostatecznie uzgodnić z nami warunki kontraktu - twierdzi dyrektor Śląska Waldemar Łuczak. - Do poniedziałku mogą być już także jakieś konkrety w sprawie drugiego zawodnika amerykańskiego - uważa Łuczak.
  Po podpisaniu kontraktu z graczem podkoszowym Michaelem Smithem, wrocławianie poszukują teraz Amerykanina na pozycję rozgrywającego. W gronie ewentualnych kandydatów wymieniani są: A.J. Guyton oraz Dean Oliver. Wczoraj pojawiła się jednak informacja, że tym pierwszym zawodnikiem zainteresowany jest także AEK Ateny. Grecy nie są zadowoleni z postawy swojej jedynki Rodericka Blakney’a i dlatego w jego miejsce chcieliby pozyskać właśnie Guytona. Wydaje się zatem mało prawdopodobne, żeby Amerykanin wybrał propozycję Śląska, a nie AEK-u. Może więc wybór padnie na grającego w zeszłym sezonie w Golden State Warriors Olivera, a może działacze Śląska w ostatniej chwili wyciągną jakiegoś nowego gracza z rękawa.
  Kibiców Śląska na pewno interesują także losy ich niedawnego ulubieńca Richarda Lugo. Otóż Wenezuelczyk własnie podpisał kontrakt z wicemistrzem Portoryko, zespołem Vaqueros de Bayamon. Z kolei nie wiadomo czy w niedługim czasie posady nie będzie musiał szukać inny były środkowy Śląska Piotr Szybilski. Jego grecki klub Peristeri Ateny przeżywa spore problemy finansowe i szukając oszczędności może w najbliższym czasie rozstać się z Polakiem. Z tego samego powodu ostatnio pracę w szwedzkim Atomics Oskarshamn stracił Robert Kościuk.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)