Wybierz region

Wybierz miasto

  Deską w głowę

  Autor: (PEPE)

  2002-04-26, Aktualizacja: 2004-12-18 00:45

  ZGORZELEC W budynku po byłej „Emilce” przy ulicy Armii Krajowej trwa remont. Szkolne sale zamienią się wkrótce w gabinety prokuratorów, bo tu ma się przenieść zgorzelecka prokuratura rejonowa i urząd ...

  ZGORZELEC W budynku po byłej „Emilce” przy ulicy Armii Krajowej trwa remont. Szkolne sale zamienią się wkrótce w gabinety prokuratorów, bo tu ma się przenieść zgorzelecka prokuratura rejonowa i urząd skarbowy.

  Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że ekipy remontowo-budowlane uprawiają tam budowlaną partyzantkę narażając bezpieczeństwo ludzi. Na niezabezpieczony plac przed budynkiem byłej szkoły lecą co chwila wielkie dechy, kawałki tynku i dachówki, wyrzucane z wyższych pięter przez budowlańców. Nikt nie patrzy czy na dole są ludzie. Nikogo też nie wzrusza fakt, że tuż obok, na szkolnych boiskach, biega pełno dzieciarni. Dyrekcja szkoły zwracała się w tej sprawie do właścicieli budynku i ... nic. Asekuracyjnie szkoła zbiera podpisy od rodziców pod oświadczeniami o tym, że zostali poinformowani o zagrożeniu. Dla nas tak robiony remont i owe podpisy to po prostu skandal.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)