Wybierz region

Wybierz miasto

  Strojenie orkiestry

  Autor: (KAB)

  2003-01-07, Aktualizacja: 2004-12-17 23:50

  ZGORZELEC. W niedzielę, 12 stycznia kolejna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kwesta już po raz drugi odbędzie się po obu stronach Nysy. XI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zgorzelcu przygotowywany ...

  ZGORZELEC. W niedzielę, 12 stycznia kolejna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Kwesta już po raz drugi odbędzie się po obu stronach Nysy.

  XI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zgorzelcu przygotowywany jest wspólnie z Goerlitz i odbędzie się po niemieckiej stronie, przy Stadthalle. Na aukcję (internetową) wystawione będą: samolot szkolno-bojowy Iskra oraz armata przeciwpancerna D44.
  Organizatorzy mają nadzieję, że uda im się pobić ubiegłoroczny rekord, kiedy to na konto WOŚP oba miasta wpłaciły 240 tys. zł. Policjanci tymczasem, za sprawą oficera prasowego KPP w Zgorzelcu kom. Iwony Leszczyńskiej - Bartkowiak przygotowali specjalny zestaw rad dla osób, które będą kwestowały na rzecz orkiestry. Policja radzi, by kwestujący unikali miejsc mało uczęszczanych. Nie powinni też chodzić samotnie. Najlepiej, by poruszali się w towarzystwie przyjaciół, kolegów, rodziców. W razie napaści policja radzi, by nie starać się za wszelką cenę ratować skarbonki pamiętając, że najważniejsze jest zdrowie i życie.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)