Podczas remontu wymienione zostaną cztery krzyżownice, jednotorowy rozjazd, a także sama nawierzchni torowiska, która dzisiaj była skuwana. Skrzyżowanie jest całkowicie nieprzejezdne dla tramwajów, ale z utrudnieniami muszą radzić sobie także piesi i kierowcy. Przeniesione zostało przejście dla pieszych, które znajdowało się przy przystanku "Rynek" w stronę pl. Dominikańskiego. Nieco inaczej poprowadzony został także pas dla rowerów, który teraz wyznacza tymczasowe żółte oznakowanie. Z kolei kierowcy skręcający z ul. Ruskiej w Nowy Świat muszą uważać na zwężoną jezdnię.
Remont torowiska potrwa jeszcze do 13 lipca. Koszt inwestycji to około 660 tys. zł.
Tak kursują tramwaje podczas remontu:
Linia nr 3 (kierunek Księże Małe):
Tramwaje zostaną skierowane objazdem od pl. Jana Pawła II do pl. Dominikańskiego przez Podwale, ul. Świdnicką, ul. Teatralną i Piotra Skargi.
Linia nr 3 (kierunek Leśnica):
Od Galerii Dominikańskiej tramwaje pojadą przez ul. Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką, Nowy Świat aż do ul. Świętego Mikołaja.
Linia nr 10 (kierunek Biskupin):
Tramwaje od pl. Jana Pawła II pojadą objazdem przez pl. Orląt Lwowskich, Podwale, pl. Teatralny i ul. Piotra Skargi aż do Galerii Dominikańskiej.
Linia nr 10 (Leśnica):
Od Galerii Dominikańskiej tramwaje pojadą przez ul. Kazimierza Wielkiego, Szewską, Grodzką, Nowy Świat aż do ul. Świętego Mikołaja.
Linia nr 33 (kierunek ZOO):
W kierunku pętli ZOO tramwaje pojadą objazdem od pl. Jana Pawła II przez Podwale, ul. Świdnicką, Teatralną i Skargi do pl. Dominikańskiego.
Linia nr 23 (kierunek Wrocławski Park Przemysłowy):
Kursy linii 23 zostały wstrzymane ze względu na uszkodzenie mostu Sikorskiego. Po naprawie mostu, tramwaje jadące w kierunku ul. Robotniczej, na pl. Bema skręcą w ul. Drobnera, a dalej przez most Uniwersytecki, ul. Grodzką, Nowy Świat dojadą do ul. św. Mikołaja.
Linia nr 23 (kierunek Kromera):
Kursy linii 23 zostały wstrzymane ze względu na uszkodzenie mostu Sikorskiego. Po ponownym dopuszczeniu mostu do ruchu, tramwaje jadące w kierunku pętli "Kromera" od pl. Jana Pawła II pojadą przez most Sikorskiego, ul. Jagiełły, Dubois, Drobnera do pl. Bema.
Linia nr 20 (w obu kierunkach):
Tramwaje od pl. Jana Pawła II pojadą bezpośrednio na pl. Orląt Lwowskich z pominięciem przystanków Rynek i Narodowe Forum Muzyki przy ul. Krupniczej. W kierunku Leśnicy tramwaje pojadą takim samym objazdem.
Linia nr 6 (kierunek Krzyki):
Od pl. Bema tramwaje pojadą objazdem przez mosty Młyńskie, Halę Targową, pl. Dominikański, ul. Skargi, Teatralną do ul. Świdnickiej. W przeciwnym kierunku tramwaje będą kursowały po stałej trasie.
Linia nr 7 (kierunek Klecina):
Tramwaje od ul. Drobnera pojadą przez ul. Pomorską, Dmowskiego, pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich aż do przystanku "Arkady (Capitol)". W przeciwnym kierunku tramwaje będą kursowały bez zmian.
Linia nr 15 (kierunek Park Południowy):
Od ul. Pomorskiej tramwaje pojadą przez ul. Dubois, pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich do pl. Legionów.
Linia nr 14 (kierunek FAT):
Tramwaje od ul. Pomorskiej pojadą przez ul. Dubois, pl. Jana Pawła II, pl. Orląt Lwowskich i dalej w kierunku Podwala i ul. Świdnickiej.
Linia nr 24 (kierunek Osobowice):
Od ul. Świdnickiej pl tramwaje w kierunku mostu Pomorskiego pojadą przez pl. Teatralny, ul. Szewską i Grodzką.
Stop agresji drogowej. Film policji ze Starogardu Gdańskiego
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?