2 sierpnia 2017 na terenie Rezerwatu Biosfery Górnołużyckich Stawów i wrzosowisk w Wartha, sześciu bocianich podopiecznych kliniki dla dzikich, rannych zwierząt w Naszym Zoo zostało wypuszczonych na wolność.

Ich „dzieciństwo” jednak nie było aż tak tak radosne, jak dzień w którym mogły rozpostrzeć skrzydła na wolności. Wśród nich są: bocianie rodzeństwo, które przeżyło upadek z gniazda położonego na wysokości 15 m, trzy młode bociany ewakuowane z gniazda przez straż pożarną, gdyż jeden z rodziców wskutek wypadku złamał nogę i nie mógł się opiekować potomstwem, oraz młody bociek, który zbyt wcześnie opuścił gniazdo i nie mógł już do niego wrócić.

Mimo intensywnych działań na rzecz ochrony tego gatunku, jego liczebność w ostatnich latach znacznie spada.
Klinika Naszego Zoo, opiekując się chorymi zwierzętami, a następnie wypuszczając je na wolność, przyczynia się do zwiększenia liczebności bociana białego na terenie Górnych Łużyc.

Bociany już niedługo dołączą do większych grup, aby wraz z nimi wyruszyć na tereny kwatery zimowej. Życzymy im, aby pokonały wszelkie przeszkody jakie napotkają w trakcie długiej podróży na południe, wróciły do nas na wiosnę całe i zdrowe, a w przyszłości doczekały się potomstwa, które może nawet będą wychowywać w gnieździe na dachu naszej bocianiej willi...

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!