GORM 24H Olszyna - Nasz Rajd Dakar [foto]

Tomasz Jurak
Sandra Biegun/ XREPO
W weekend 7-8 sierpnia na torze offroadowym w Olszynie koło Lubania miała miejsce najważniejsza runda offroadowych mistrzostw Niemiec i Europy czyli długodystansowy wyścig GORM 24 H CENTRAL EUROPE RACE.

Przez 24 godziny 39 pojazdów i ich załogi rywalizowali,o to komu uda się pokonać najwięcej okrążeń. W rywalizacji mieliśmy też swój lokalny akcent. W zmaganiach na quadzie wystartował Robert Kuzdrowski, zawodnik z Lubania, który ostatecznie zajął 1 miejsce w swojej kategorii.
Na trasie zobaczyć można było gwiazdy światowego motorsportu i czołowych zawodników z Polski. Ścigali się m.in. Jutta Kleinschmist – (jedyna kobieta, która zwyciężyła rajd Dakar), Ellen Lohr (gwiazda Deutsche Tourenwagen Masters) oraz Armin Schwatrz (startujący w Baja 1000 USA).
Rajd zgromadził blisko 2000 widzów. Warunki panujące na torze przez wielu porównywane były do tych z Rajdu Paryż - Dakar.
- Rajd jest bardzo trudny za sprawą piekielnego gorąca i dużej ilości kurzu - stwierdziła Jutta Kleinschmidt. u.
Najszybciej okrążenie toru pokonała załoga z nr 52 z teamu Poelyck, która przy okazji wygrała w klasyfikacji Q1. Świetnie też spisali się zawodnicy Unitest Rally Team z Bielsko-Białej - Sebastian Ciuła i Jacek Kozakiewicz. Którzy zajęli drugie miejsce.