Już za tydzień 28-29 lipca na największym torze off-road w Europie OLSZYNA MOTOPARK po raz trzeci odbędzie się długodystansowy wyścig Off Road Masters Race 24. Podobnie jak w ubiegłych latach na trasie ścigać się będą gwiazdy światowego motosportu.

Wystartują utytułowane zespoły: m.in.: POLARIS Niemcy, POLARIS Austria. Wśród zawodników tradycyjne zobaczymy Juttę Kleinschmidt niezwyciężoną królową Dakaru, która tym razem wystąpi w teamie z Lina Van de Mars niemiecką dziennikarką, kierowcą rajdowym i Czeszką Lenką Kalsovą. Andreas Wentner z Austrii da popis swoją 600 konną „bestią” Jimco Class.

Pojawią się również lokalne akcenty Robert Kuzdrowski walczyć będzie na quadzie w samodzielnej klasie Rookie a Andrzej Caciek i Darek Niebieszczański wystąpią w barwach OLSZYNA MOTOPARK.

Zawodnicy będą rywalizować na specjalnie przygotowanej pętli o długości 17 km zbudowanej na powierzchni 400 hektarów. Teamy ścigać się będą nieprzerwanie przez 24 godziny. Zawodnicy zmieniać się będą maksymalnie co 6 h. Wygra ten zespół, który w ciągu doby pokona najdłuższy dystans. Najlepsze załogi mogą przejechać nawet 1600 km!
W wyścigu GORM 24H uczestnicy startują samochodami terenowymi, buggy oraz quadami. Pojazdy sklasyfikowane będą w sześciu kategoriach: T1, T2, T3, T4, Q1 oraz Q2.
Wyścig rozpocznie się w piątek 28 lipca o godzinie 19.00.

Dla publiczności wstęp jest bezpłatny. W miasteczku rajdowym znajduje się m.in. park serwisowy, część ekspozycyjna oraz klimatyczna knajpa z tarasem widokowym.

Tym razem na kibiców czeka prezentacja najnowszej piątej generacji legendarnego pick-upa z napędem 4x4 Mitsubishi L 200 Monster- wersji specjalnie przygotowanej i testowanej w kwietniu tego roku na naszym torze OLSZYNA MOTOPARK przez Hiroshi Masuoka kilkukrotnego zwycięzcę Dakaru. Nad modyfikacjami auta dla japońskiego kierowcy rajdowego czuwał ekspert off-roadu utytułowany pilot rajdowy Rafał Marton.

źródło: Olszyna Motopark

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!