Słownik polsko@polski z Miodkiem. Trzeci tom z cyklu Rozmowy profesora Jana Miodka o języku polskim z telewidzami z kraju i ze świata.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Profesorem Ja­nem Miodkiem, który odpowiada na pytania tele­widzów programu Słownik polsko@polski. W książce również znajdują się:
• miniwykłady Profesora Jana Miodka,
• ,,mowa ulicy”,
• wywiad z profesorem Janem Miodkiem,
quiz językowy,
• relacja z planu programu telewizyjnego Słownik polsko@polski.

KONKURS!!!

Dla naszych Czytelników mam do rozdania 3 egz. słownika polsko@polskiego z Miodkiem. Aby wygrać taki egzemplarz napisz krótko odpowiedź dlaczego chciałabyś/chciałbyś otrzymać taki słownik i wyślij SMS o treści: konkurs.miodek.odpowiedz.imię i nazwisko. Koszt SMS-a to 2,46 z VAT.
Na SMS-y czekamy do 16.02.2018r. do godz.13.00. Osoby wylosowane otrzymają zwrotny SMS z informacją o wygranej.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Niegramotny (gość)

Profesorze, czy porusza sie Pan, czasami, tramwajami czy autobusami komunikacji miejskiej Wrocławia? Jeżeli "tak", to czy dostrzegł Pan napis nad drzwiami: "Nie wysiadać po usłyszeniu sygnału", ew. "Wysiadanie... zabronione.". Co Pan mysli o "wysiadaniu" z pojazdu komunikacji miejskiej,?
Ja rozumiem "wsiadania". tzn wejść i usiąść.
"Wysiadanie" to znaczy wyjść i co...? "Usiąść".? Proszę zająć stanowisko w tej sprawie. Proszę Pana o odpowiedź. Niegramotny.