Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kopalnia Turów: Ziemia wciąż się osuwa, ale zakład nie jest zagrożony

HAK
Karolina Niemczyk
Kopalnia Turów: Ziemia wciąż się osuwa, ale zakład nie jest zagrożony zapewnia zarząd PGE GiEK SA. Kopalnia była, jest i będzie – zapewnia Stanisław Żuk, wiceprezes PGE GiEK SA. We wtorek rano ogromna połać ziemi osunęła się na odkrywce kopalni Turów częściowo przysypując jedną ze zwałowarek oraz niszcząc taśmociągi. Od kilku dni trwa akcja mająca na celu uratować pozostały sprzęt.

Jak informowali pracownicy zasypany również został dostęp do węgla na odkrywce. Zarząd PGE GiEK zaprzeczył tej informacji na brefiengu prasowym.
- Dostawy węgla do elektrowni Turów odbywają się na bieżąco, nie mamy z tym żadnych problemów. Elektrownia pracuje na mocy 500 MW co zupełnie wystarcza dla operatora polskiego systemu energetycznego. Dostawy są realizowane bezpośrednio z wyrobiska, jak również z zasobnika, w którym gromadzimy od 90 do 100 ton węgla brunatnego – powiedział Stanisław Żuk.
Niestety czoło osuwiska wciąż się przemieszcza. Według słów wiceprezesa PGE GiEK wciągu najbliższego tygodnia powinno się ustabilizować. Nad ratowaniem sprzętu pracuje na trzy zmiany 150 osób. Trwa szacowanie strat, jednak nie padły jeszcze konkretne kwoty.
- Co do strat, które powstały w wyniku zdarzenia możemy odpowiedzieć dopiero po jakimś czasie. Dzisiaj mówienie o wielkości byłoby zdecydowanie spekulacją, a nie podawaniem prawdziwych informacji – dodał Żuk.

Więcej na ten temat w najnowszej Gazecie Wojewódzkiej we wtorek 4 października.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zgorzelec.naszemiasto.pl Nasze Miasto