Koszykarze PGE Turów pokonali rywali i wygrany mecz zadedykowali wiernej fance Julicie Dec

Grzegorz Bereziuk
PGE Turów zwycięstwo zadedykował swojej wiernej fance Julicie Dec.
PGE Turów zwycięstwo zadedykował swojej wiernej fance Julicie Dec. Grzegorz Bereziuk
PGE Turów po serii 4 porażek z rzędu pokonał wicemistrzów Polski z Torunia 97:88. Hojnością podczas zbiórki pieniędzy na rzecz Julity Dec popisali się natomiast zgorzeleccy kibice.

Mecz od początku był wyrównany. Nawet gdy jedna drużyna zdobywała nieznaczną przewagę, to druga błyskawicznie ją niwelowała. Sporo punktów zdobywali Cheikh Mbodj i Brad Waldow. Ostatecznie dzięki trafieniu Roda Camphora PGE Turów prowadził po 10 minutach 24:23. W drugiej kwarcie zespół trenera Michaela Claxtona po rzutach Kacpra Borowskiego i Jakuba Patoki miał już siedem punktów przewagi. Polski Cukier nie zamierzał się poddawać bez walki i zbliżał się dzięki dobrej grze Aarona Cela i Tomasza Śniega. Polski Cukier doprowadził na początku trzeciej kwarty do remisu, ale później to zgorzelczanie dyktowali warunki, w efekcie czego po 30 minutach prowadzili 80:65. Torunianie w ostatniej odsłonie zdołali się jeszcze poderwać i w pewnym momencie goście zbliżyli się do zielono-czarnych na 6 punktów. Gospodarze kontrolowali jednak sytuację i ostatecznie zwyciężyli 97:88.

W PGE Turów Arenie radości nie było końca, bo zgorzelczanie triumfowali nie tylko na parkiecie, ale także na trybunach, gdzie hojni kibice kwestowali i licytowali atrakcyjne gadżety na rzecz szybszego powrotu do zdrowia ciężko chorej Julity Dec. - Pięknie się to wszystko ze sobą połączyło! Są takie przypadki losu, które pokazują, że człowiek nie może być niczego pewny i nie może wychodzić za daleko w przyszłość. Każdemu może to się przydarzyć w każdej sekundzie życia. Pomagamy jak tylko możemy, a warto zaznaczyć, że licytacje internetowe nadal trwają. Otwórzmy serca i pomóżmy, bo może się to przytrafić każdemu z nas. Życzymy Julicie szybkiego powrotu do zdrowia! - mówił kapitan Bartosz Bochno.