LUKS Kwiska: Kajakarskie zakończeniu sezonu

Grzegorz Bereziuk
LUKS Kwisa
Bardzo udane występy na koniec sezonu osiągnęli kajakarze z klubu LUKS Kwisa Leśna. Pod koniec września w Krościenku nad Dunajcem odbył się Finał Ligi Młodzików w slalomie. Znakomicie zaprezentowali się kajakarze z Leśnej. W konkurencji kanadyjek jedynek (C-1) pierwsze miejsce wywalczyła Alicja Bulera. Natomiast Patryk Wszoła w konkurencji kanadyjek jedynek chłopców (C-1) był trzeci.

Reprezentanci leśniańskiego klubu udanie zaprezentowali się również w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w kajak polo, które odbyły się w Małomicach. W rywalizacji trzech województw najmłodsi zawodnicy z Leśnej wypadli następująco.

W kategorii młodzików pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Kamil Rękas, Wojciech Fabijański, Aleks Krzysztoń, Wiktor Kowalczyk, Wiktor Juszkiewicz i Szymon Korwin. Druga lokata przypadła drużynie, którą tworzyli: Patryk Wszoła, Dawid Labiszak, Krystian Janczewski, Michał Kaczmarczyk, Oliwer Sztuba i Wiktor Jochym. W grupie młodziczek leśniańska ekipa była druga. Drużynę reprezentowały: Alicja Bulera, Kinga Krzemień, Karolina Janczewska, Amelia Sztuba i Aleksandra Labiszak. Były to ostatnie zawody w 2016 roku. Trenerzy Kwisy podkreślają, że sezon był dla klubu niezwykle udany. Zawodnicy osiem razy brali udział w imprezach slalomowych w kraju, raz wystąpili w imprezach slalomowych za granicą, dziewięć razy pokazali się na imprezach kajak polo w kraju oraz czterokrotnie za granicą, trzy razy w biegach narciarskich, dwa razy w masowych biegach ulicznych w Biegu Papieskim w Lubinie. Zawodnicy siedem razy budowali formę na obozach sportowych. Warto podkreślić, że Paweł Adamczuk reprezentował klub na Mistrzostwach Świata U-21 w kajak polo we Włoszech (zajął dziewiąte miejsce). W sumie w imprezach wystartowało 51 zawodników Kwisy, którzy aż 167 razy stawali na podium w kraju i za granicą. Zdobyli 56 złotych, 54 srebrne oraz 57 brązowych medali i 15 pucharów. Na koniec warto dodać, że syn trenera Kacper Sztuba zdobył medal na Mistrzostwach Świata w Krakowie, wygrał Puchar Europy i zajął drugie miejsce w Pucharze Polski. Dzięki znakomitym wynikom został zakwalifikowany do ścisłej kadry reprezentacji Polski.