Kultowy, piękny różowy pałac, który pamiętamy z początków najpiękniejszych bajek i filmów Walt Disneya istnieje naprawdę. I wcale nie jest taki duży, ale na pewno przywołuje moc pozytywnych, dziecięcych emocji. Co jeszcze znajduje się w Disneylandzie w Paryżu? Sprawdźcie!

Disneylad w Paryżu podzielony jest na dwa parki. W każdym z nich znajdują się jakby dzielnice, związane z konkretnymi produkcjami Disney'owskimi. I tak, mamy atrakcje przyporządkowane do "Piratów z Karaibów", krainę Toy Story czy dziki zachód albo mieszkanie Alladyna. W każdej z nich znajduje się mnóstwo restauracji utrzymanych w klimacie danej produkcji, a także sklepów z oryginalnymi gadżetami. A do tego masa rozrywek, takich jak wystawy, pokazy czy kolejki górskie i karuzele, fundujące ekstremalne doznania dla największych śmiałków.

Poz tym w Disneylandzie odbywa się kilka razy dziennie wielka parada, gdzie przez miasteczko przejeżdżają ogromne platformy z postaciami znanymi z bajek. Do tego, każdego dnia, przygotowywane są dla gości specjalne wydarzenia towarzyszące premierom - na przykład warsztaty Jedi czy spotkanie z kapelusznikiem z Alicji w Krainie Czarów.

Disneyland, Paryż - dojazd


Najprościej z Paryża do Disneylandu dojechać kolejką podmiejską RER - bilet na nią kosztuje ok. 7 euro i można go kupić na każdej stacji metra. Disneyland znajduje się tuż przy wyjściu z kolejki.

Disneyland, Paryż - ceny


Za obiad w Disneylandzie zapłacimy 7 euro za hot doga, ale też 15 euro za trzydaniowy obiad w parku Indiany Jonesa (makaron lub pizza do wyboru, do tego napój, sałatka lub chlebek czosnkowy oraz deser). Oczywiście są też restauracje, w których za danie zapłacicie 40 euro.

Disneyland, Paryż - bilety, ceny, godziny otwarcia


Bilety do Disneylandu w zależności od wybranej opcji (ile parków, czy opcja "bez stania w kolejkach" na atrakcje itd.) kosztują od 49 do 100 euro za dzień. Za dziecko zapłacimy od 40 do 80 euro za dzień. Dzieci poniżej trzeciego roku życia wchodzą bez biletu.
Disneyland® Park czynny jest od 10:00 do 23:00
Walt Disney Studios® Park czynny jest od 10:00 do 19:00

Disneyland, Paryż - przydatne informacje. Co można wnosić?


Na teren Disneylandu nie wejdziecie z kijkiem do selfie. Przed wejściem na teren parku wasze torby będą kontrolowane i prześwietlane tak, jak na lotnisku. Warto ze sobą zabrać kurtkę przeciwdeszczową - atrakcje są w czasie deszczu czynne (większość pod dachem), a w Paryżu często pada. Za pelerynę przeciwdeszczową na miejscu, jednorazową, zapłacicie ok. 10 euro.


Źródło: x-news

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!