Wypadek koło Węglińca - kierowca BMW nie zapanował nad pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadącym TIR-em. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej nie była jednak zbyt duża prędkość...

- Przejeżdżaliśmy akurat tamtędy. Pomagaliśmy ofiarom aż do przyjazdu służb ratunkowych. Od 17 lat pełnię służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej, bywałem na różnych wypadkach, pomagałem podczas powodzi, ale tak poruszony jeszcze nigdy nie byłem - mówił nam w środę Łukasz Kocot, prezes OSP w Starym Węglińcu. - Nic więcej powiedzieć nie mogę...

To on reanimował jednego z mężczyzn, którzy ucierpieli w wypadku. Miał bardzo rozległe rany. Niestety, dotarła do nas smutna wiadomość, że młody mężczyzna zmarł w szpitalu.

Z relacji świadków wypadku koło Węglińca, do którego doszło we wtorek, wynika, że kierowca BMW jechał około 50 km/h. Świadkowie mówią o potężnej plamie oleju, która ciągnęła się od Piaseczna aż do Jeleniowa. Osobowe auto, którym podróżowały trzy osoby miało sunąć po niej wprost pod TIR-a. Kierowca, zdaniem obserwatorów, nie mógł nic zrobić.

- Na miejscu wypadku był biegły, który ustali, co to była za substancja i czy faktycznie to przez nią kierowca nie zapanował nad pojazdem. Badane są przyczyny tego wypadku - mówią policjanci ze zgorzeleckiej Komendy Policji.

Jak dodają policjanci, kierowcy TIR-a nic się nie stało. Trzy osoby z BMW zostały hospitalizowane, dwie z nich po udzieleniu pomocy medycznej zwolniono do domu. Trzecia zmarła.

Pomocy na miejscu zdarzenia aż do przyjazdu karetki pogotowia i policji udzielali poszkodowanym strażacy ochotnicy ze Starego Węglińca. To oni jako pierwsi pojawili się na miejscu wypadku.
Z regionu

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

miejscowy (gość)

Jaka plama oleju? Przejeżdżałem tamtędy 5 minut wcześnieji ulica była czysciutka . Tak wygląda właśnie ubarwianie faktów