Nowe Horyzonty: Bandą czterech Nowe Horyzonty: Bandą czterech

(© Nowe Horyzonty/materiały prasowe)

Nowe Horyzonty zapraszają w piątek (11 sierpnia) na wyjątkowe filmy. Razem z Błażejem Grzechnikiem, rzecznikiem festiwalu, polecamy te, które zobaczyć trzeba koniecznie.

Nowe Horyzonty w piątek (11 sierpnia) zapraszają na ciekawe obrazy.
- Polecam film „Tama”, w którym Isabelle Huppert występuje ze swoją córką – mówi Błażej Grzechnik. W filmie po dziesięciu latach nieobecności Catherine wraca do rodzinnego Luksemburga, by odbudować relację z niespełna 11-letnią córeczką Albą. Dziewczynka ledwo pamięta zmagającą się z nałogami matkę – jej miejsce dawno zajęła już surowa babka Elisabeth (Isabelle Huppert). Projekcja w piątek (11 sierpnia) o godz. 10.15. - Warto obejrzeć jeden z hitów festiwalu, „Księżyc Jowisza”, który w Cannes został średnio przyjęty przez krytyków, a u nas cieszy się powodzeniem – zachęca Błażej Grzechnik. Węgiersko-niemiecki obraz Kornéla Mundruczó to przewrotna opowieść o uchodźcach. Jeden z nich okazuje się aniołem… Projekcja w piątek (11 sierpnia) o godz. 12.45. – „Gładka skóra” jednocześnie jest pokazywana w Locarno – zachęca rzecznik wrocławskiego festiwalu. „Gładka skóra” to dokument o tworzeniu muskulatury. Projekcja w piątek (11 sierpniaa) o godz. 13.15. – Warto obejrzeć „Powrót Giganta” Adama Sikory, nowohoryzontowy film, który przeszedł przez kina właściwie po cichu i było niewiele okazji, żeby go zobaczyć – mówi Błażej Grzechnik. Tytułowy Gigant to pensjonat na odludziu. Przybywa tu bezimienny mężczyzna, grany przez Sławomira Żukowskiego… Projekcje: w piątek (11 sierpnia) o godz. 18.45 i w niedzielę (13 sierpnia) o godz. 13.
– Kto nie miał okazji zobaczyć „Stalkera” Andrzeja Tarkowskiego, może i powinien nadrobić brak – podkreśla Błażej Grzechnik. Radziecki film z 1979 roku to prawdziwa klasyka kina. Wiele lat temu w nienazwanym kraju doszło do tajemniczego kataklizmu. W jego wyniku powstała Strefa, skażone i niebezpieczne miejsce, w sercu którego znajduje się tajemniczy pokój, gdzie spełniają się najskrytsze marzenia. Projekcja w piątek (11 sierpnia) o godz. 19. - Warto zakończyć dzień „Bandą czterech” Jacquesa Rivette’a – zachęca rzecznik festiwalu. Zgadzam się, bo to wyjątkowa opowieść o wzajemnym przenikaniu teatru i życia.
Projekcja w piątek (11 sierpnia) o godz. 22.
Filmy wyświetlane są we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty przy ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21.


Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!