Nysa Zgorzelec w barażach

Grzegorz Bereziuk
Piłkarze z Warty Bolesławieckiej wygrali rozgrywki
Piłkarze z Warty Bolesławieckiej wygrali rozgrywki Grzegorz Bereziuk
Zakończyły się rozgrywki klasy okręgowej. Triumfowała ekipa z Warty Bolesławieckiej, która na podium wyprzedziła Piasta Wykroty i Apis Jędrzychowice. Wszystkie kluby awansowały do czwartej ligi. Czwarte miejsce premiujące grą w barażach o czwartą ligę zajęła Nysa Zgorzelec.

Nysa chcąc zapewnić sobie czwartą lokatę musiała co najmniej zremisować w Kamiennej Górze z Olimpią. Udało się. Przyjezdni w przekroju całego spotkania więcej minut byli przy piłce, ale młodzież z Kamiennej Góry pokazała charakter. Bezapelacyjnie piłkarzem spotkania został Cisowski, który bronił jak w transie strzały w pierwszym kwadransie Kościuka i Duducia. Najlepsze okazje dla gospodarzy w pierwszej połowie zmarnowali Stefański i Zasada. Tuż przed przerwą Cisowski ponownie udowodnił, że jest klasowym golkiperem, broniąc dwie 100-procentowe okazje Czajkowskiego i Łuszczyka. W drugiej połowie goście nastawili się na kontrataki, ale wciąż świetnie na linii bramkowej spisywał się bramkarz Olimpii. Cisowski wyszedł obronną ręką z pojedynków z Czajkowskim i Łuszczykiem. Ostatecznie kibice nie doczekali się goli.

W gorszych nastrojach po meczu były Łużyce Lubań. Zespół trenera Rafała Wichowskiego choć rozbił rywala 9:1, to z uwagi na wydarzenia w Kamiennej Górze i gorszym bilansie spotkań z Nysą zakończył rozgrywki na piątym miejscu. Bramki zdobyli: Pagórski dla Leśnika oraz Kościecha 2, Jakimowicz 2, Macioszczyk, Bojdziński, Sitek i Gawroniuk dla Łużyc.

Natomiast Cosmos świetny sezon ukoronował wygraną na trudnym terenie w Świętoszowie. Ekipa trenera Arkadiusza Ziomka już do przerwy prowadziła 3:0 po trafieniach Romańczuka, Janczewskiego i Łamasza._ – Wysokie prowadzenie troszkę nas uśpiło. Oddaliśmy pole i Twardy w końcówce złapał kontakt. Na szczęście nie daliśmy sobie wydrzeć wygranej. Mało kto na nas stawiał a tymczasem zakończyliśmy sezon na ósmym miejscu _– powiedział po meczu Paweł Mruczyński, piłkarz Cosmosu.

Wyniki 30. kolejki: Osiecznica – Lubań 1:9 (0:3), Świętoszów - Radzimów 2:3 (0:3), Kamienna Góra - Zgorzelec 0:0, Pieńsk - Warta Bolesławiecka 2:5, Dziwiszów - Węgliniec 1:2 (1:0), Jędrzychowice - Raciborowice 5:1, Leśna - Wykroty 0:2, Chełmsko Śląskie - Lwówek Śląski 1:7.

1. GKS Warta Bolesławiecka 30 68 107:34
2. Piast Wykroty 30 67 97:29
3. Apis Jędrzychowice 30 67 114:42
4. Nysa Zgorzelec 30 57 89:31
5. Łużyce Lubań 30 57 63:41
6. Orliki Węgliniec 30 52 58:37
7. Twardy Świętoszów 30 40 53:59
8. Cosmos Radzimów 30 39 45:64