(© KPP Bolesławiec)

20-latek, który w stanie nietrzeźwości spowodował poważny wypadek drogowy, decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności

Do wypadku drogowego doszło w nocy z 10 na 11 lutego na terenie powiatu bolesławieckiego. 20-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec mając ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu bez zgody właściciela zabrał samochód i dwóch kolegów z powiatu lwóweckiego na przejażdżkę. Jadąc z nadmierną prędkością 20-latek nie zapanował nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo.
W wyniku wypadku pasażerowie w wieku 15 i 17 lat odnieśli liczne obrażenia. Stan zdrowia młodszego z nastolatków jest bardzo poważny. Kierowca usłyszał już zarzuty.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd postanowił o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
20-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bolesławiec

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!