Nie co dzień zdarza się, aby w Polsce można było zobaczyć piłkarzy ręcznych z najlepszej ligi świata - niemieckiej Bundesligi. Taką okazję mieli kibice w Chocianowie, gdzie zawitał TuS N-Lübbecke, w którego barwach ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Nie co dzień zdarza się, aby w Polsce można było zobaczyć piłkarzy ręcznych z najlepszej ligi świata - niemieckiej Bundesligi. Taką okazję mieli kibice w Chocianowie, gdzie zawitał TuS N-Lübbecke, w którego barwach występuje trzech reprezentantów Polski: Michał Jurecki, Tomasz Tłuczyński i Artur Siódmiak. Beniaminek Bundesligi zmierzył się w sparingu z Zagłębiem Lubin.


Podopieczni Jerzego Szafrańca przegrali co prawda 25:29, ale nie wynik był tu najważniejszy. Ważne, że lubinianie - z nowymi zawodnikami w składzie - zaprezentowali się korzystnie na tle silnej i wyżej notowanej drużyny. W ekipie z Lubeki, oprócz wspomnianych już Polaków, grają także reprezentanci Niemiec, Islandii, Chorwacji, Słowenii, Danii i Holandii.

Przez większą część spotkania żadnej z drużyn nie udało się uzyskać prowadzenia większą różnicą niż dwiema bramki. Dopiero w 52 minucie meczu siódemka z Lubeki odskoczyła lubinianom.
- To był dla nas wartościowy sprawdzian - mówi Dariusz Bobrek, II trener Zagłębia. - Dopiero od tygodnia trenujemy z piłką, więc nowi gracze jeszcze nie w pełni wkomponowali się w zespół. Na wyróżnienie zasłużył Paweł Orzłowski - dodaje Dariusz Bobrek. W środę Zagłębie podejmie Chrobrego (g. 17, hala II LO), a w sobotę (g. 11 oraz 16) ZTR Zaporoże. Za tydzień w Twardogórze (g. 17) lubinianie zagrają ze Śląskiem Wrocław.


Zagłębie Lubin - TuS N-Lübbecke 25:29 (13:15)


Zagłębie: Malcher, Świrkula - Adamczak Paweł 1, Adamczak Piotr, Kozłowski 4, Obrusiewicz 3, Niedośpiał 1, Orzłowski 6, Steczek, Morawski 4, Kieliba 1, Nowak, Jakowlew 1, Jarowicz 2, Fabiszewski 1, Tomczak 1, Klimczak, Woźniczka.

TuS N-Lübbecke: Blazicko, Putera - Bartsch, Wiese, Siódmiak 1, Jurecki 5, Hansen 2, Niemeyer 3, Tesch A., Tesch O. 3, Felixson 1, Tłuczyński 7, Olafsson 3, Remer 1, Fredrich 1, Rui 2.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!