Mariusz Wilczyński i Leszek Możdżer będą gwiazdami tegorocznej Letniej Akademii Filmowej w Legnicy. Ich wspólny występ "Wilkowisko" na scenie Teatru im. Modrzejewskiej będzie jedyny w swoim rodzaju w Polsce.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mariusz Wilczyński i Leszek Możdżer będą gwiazdami tegorocznej Letniej Akademii Filmowej w Legnicy. Ich wspólny występ "Wilkowisko" na scenie Teatru im. Modrzejewskiej będzie jedyny w swoim rodzaju w Polsce. To będzie dopiero trzeci koncert z tego cyklu na świecie, po Rio de Janeiro w Brazylii i portugalskiej Lizbonie.


- Wilczyński jest artystą tego formatu, że sam może decydować, gdzie i z kim wystąpi - przyznaje Julian Zawisza z Legnickiego Centrum Kultury, pomysłodawca i organizator festiwalu LAF. - Dlatego jesteśmy zaszczyceni, że wybrał Legnicę.
Na scenie Wilczyński będzie na żywo rysował i animował sytuacje, do których Możdżer stworzy podkład muzyczny. Koncert zaplanowano na na piątek, 14 sierpnia.

Dzień wcześniej rozpoczynają się warsztaty filmu animowanego LAF. Organizatorzy spodziewają się nawet ponad stu uczestników. Lista gości spoza Legnicy jest już zamknięta, ale wciąż mogą się zapisać sami legniczanie i mieszkańcy okolic. Zapisy w siedzibie Legnickiego Centrum Kultury.
Dziesięciodniowe warsztaty kosztują 100 zł (300 zł dla przyjezdnych) - to cena materiałów, koszty realizacji i wynagrodzenie wykładowców. A wśród nich plejada gwiazd filmu animowanego - Tadeusz Wilkosz (twórca Colargola i pingwina Pik-Poka przyjeżdża już po raz trzeci), Stanisław Lenartowicz i Mariusz Wilczyński.

Do 23 sierpnia uczestnicy warsztatów opanują sale Legnickiego Centrum Kultury. Mogą sobie dowolnie wybrać godziny pracy. Nocne marki mogą siedzieć w nocy, zaś twórcy z Lubina czy Prochowic - do czasu odjazdu ostatniego busa. Przez dziesięć dni każdy stworzy swój film animowany, wymyślony i zrealizowany od początku do końca przez siebie.

- Tematem tegorocznego konkursu jest książka - dodaje Julian Zawisza. - Warsztaty są otwarte dla każdej grupy wiekowej. Mogą tworzyć się grupy wielopokoleniowe: dzieci razem z rodzicami i dziadkami.

Wszystkie filmy, które powstaną na warsztatach, zostaną pokazane widzom 23 sierpnia.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!