(© archiwum polskapress)

23 marca br. w Domu Kultury w Ruszowie odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

23 marca br. w Domu Kultury w Ruszowie odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Podczas debaty rozmawiano na temat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, służby dzielnicowego, a także stanu bezpieczeństwa na terenie gminy Węgliniec. Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy debaty poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy dotyczące zarówno bezpieczeństwa jak i kontaktów z funkcjonariuszami, na uregulowaniach prawnych kończąc. Wskazywali obszary oraz aspekty, gdzie pojawiają się największe problemy. Jednym z postulatów zgłaszanych przez mieszkańców było utworzenie punktu przyjęć, w którym dyżur pełniłby funkcjonariusz Policji. Wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom 19 kwietnia rozpoczęły się dyżury dzielnicowego w Domu Kultury w Ruszowie. W każdą środę w godzinach 18:00 – 19:00 mieszkańcy Ruszowa i okolic będą mieli możliwość spotkania się z policjantem i uzyskania pomocy bądź podzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Źródło: KP Pieńsk

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!