"Strajkujący nauczyciele są swołoczą" - usłyszeli wierni podczas kazania...

Mateusz RóżańskiZaktualizowano 
Google Street View
W piątek, 12 kwietnia, w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Złotoryi odprawiono mszę świętą w intencji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Ta msza to już to tradycja, jednak słowa które podczas kazania usłyszeli wierni sprawiły, że część z nich opuściła świątynię.

Mszę odprawiał ojciec Kryspin. W kościelnych ławach zasiedli nauczyciele, wychowawcy i byli pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotoryi. Były też dzieci.

O. Kryspin miał powiedzieć do strajkujących nauczycieli, że są swołoczą, którą należy wypędzić - informuje portal 24legnica.pl. Sugerował, że poprzewracało im się w głowach od dostatku. Część z osób obecnych na mszy wyszło wstrząśniętych z kościoła. Na odchodne usłyszeli od duchownego, że wystarczy uderzyć w stół, a nożyce się odezwą.

Złotoryjanie są oburzeni. Podobnie zresztą jak inni duchowni z parafii św. Jadwigi Śląskiej w Złotoryi. Jeszcze tego samego dnia wystosowano oświadczenie.

W związku z kazaniem, które w dniu 12 kwietnia wygłosił w naszym kościele o. Kryspin, jako parafia św. Jadwigi i wspólnota franciszkanów chcemy zdecydowanie odciąć się od wypowiedzianych przez niego słów. W żaden sposób nie odzwierciedlają one naszych opinii ani przekonań.
Jest nam niezmiernie przykro, że takie słowa padły z ust franciszkanina. Tym bardziej, że były one skierowane do nauczycieli, którzy przyszli na Mszę Świętą razem ze swoimi uczniami. Jeszcze raz wyrażamy ubolewanie i serdecznie przepraszamy wszystkich, których te słowa dotknęły, dotykają lub dotykać będą.
duszpasterze
o. Bogdan Koczor OFM
o. Roch Dudek OFM
"

Wideo

polecane: Flesz: Czy grozi nam katastrofa klimatyczna?

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

2019.04.15 20:27:30

Prawde powiedział i niech w końcu nauczyciele zrobią rachunek sumienia bo teraz szkoła nie uczy tylko wymaga!! A rodzice siedzą po pracy i uczą dzieci i spełniają zachcianki nauczycieli na JUTRO to czy tamto i człowiek leci jak głupi do sklepu i kupuje oceny teraz się kupuje taka prawda przyniesiesz stroik będzie piątka nie ważne ze kupiony nie ma już rodziców którzy by nie musieli lozyc na korepetycje. A dlaczego? Bo nauczyciele maja wszystko w dupie temat podadzą nie ważne czy dziecko rozumie czy nie. Taka prawda NIE POPIERAM STRAJKU!!!

2019.04.15 08:04:12

Ojciec trafił w punkt. Tacy ,,nauczyciele" nie powinni mieć wstępu do kościoła. Ile razy oni obrażali kościół przy młodzieży. A Ci wierni oburzeni to ustawka PO. Osoba wierząca nie przychodzi na spotkanie z kapłanem, lecz z Jezusem Chrystusem.

2019.04.14 20:47:12

Cieszę się bardzo że nauczyciele ze Złotoryi nie zgadzają się z opinią wiemoznych z kościoła św. Jadwigi. Dzisiaj na marszu nauczycieli pojawiły się słowa pseudo - ojca. JAKIEGO OJCA. Dziękuję że byliście i nie zgadzacie się z taką opinią. Dobrze ze macie katechetów, wykorzystujecie ich a oni siedza cicho.

2019.04.14 20:01:43

Nie jestem za pisem jestem matką ucznia sp i widzę co się w szkole dzieje olewka totalna są oczywiście nauczyciele z powalania ale jest ich garstka i wciskanie ludziom że nauczyciele to taka uciśniona grupa to już przesada zapytajcie pielęgniarek co pracują za przysłowiową miskę ryżu jak im się pracuje po 12 godz. w porach nocnych i w święta. Nie róbcie z nauczycieli męczenników a z ludzi idiotow dać podwyżkę można ale tym co się wykazują i starają a nie tylko za to że jest się nauczycielem

2019.04.14 18:47:44

Połowę tych anty-nauczycielskich komentarzy piszą trolle (tak pisie jak i Putina) a drugą połowę ci co mieli do szkoły pod górkę (w obie strony) i wszelka wiedza wchodziła im z wielkim trudem. Dziś jak widać też czerpią wiedzę z propagandowych szczekaczek jak TVP.



Argumenty o 75 h zajęć w tygodniu są za przeproszeniem dudy wzięte bo nieuwzględniana tego, że o ile przeciętny zawistny nosacz robiący fizycznie po tych 8 h udawania pracy siada z piwem przed TV i daje sobie robić g*wno z resztek i tak od urodzenia skromnego mózgu to nauczyciel jak i większość zawodów wymagających pracy intelektualnej musi też pracować dużo po oficjalnych godzinach.



Oczywiście do pracy w edukacji idzie też masa miernot ale to właśnie efekt niskich płac. Ale władzy to na rękę, że poziom nauczania kiepski. Im ciemniejszy suweren tym łatwiej nim manipulować.

2019.04.14 17:44:40

I ktoś taki będzie Ci mówił jak masz żyć. Sami nie pracują dla idei a ich powołanie dosyć sporo kosztuje: opłaty za chrzty, komunie, śluby, pogrzeby, intencje na mszę, wypisanie papierów i zaświadczeń, no i codzienna taca... Brrrr

2019.04.14 15:13:50

Ad PPP:



Wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela dyplomowanego 3483 zł podzielone przez 75 godzin zajęć w miesiącu daje 46,44 zł za godzinę brutto, wraz z dodatkiem stażowym 54,33 zł brutto, czyli 36,40 zł netto. Praw matematyki PPP nie zmienisz.

2019.04.14 14:37:17

Nauczyciel wybierając ten zawód wie ile będzie zarabiać więc skąd teraz pretensje są tacy co gdzieś maja uczniów i ich przygotowanie to za co podwyżka. Krzyczą że muszą się Przygotowac do lekcji a co jakieś zmiany zachodzą z każdym rokiem no nie bardzo. Nauczyciele to najbardziej roszczenia grupa społeczna i drodzy państwo wielu z nas ma wyższe wykształcenie a pensje o połowę niższe więc trochę pokory zrobcie coś ponad i wtedy wymagajcie. W najgorszych czasach dzieci nie zostały zostawione przez nauczycieli nawet wojna nie powstrzymywala nauczycieli nauczać w podziemiu wsyd jaki przykład dajecie!!!!!!

2019.04.14 13:36:13

@Human: "Po 17 latach pracy nauczyciel otrzymuje "na rękę" około 35 zł (z dodatkiem stażowym)."



To daje prawie 6000 netto miesięcznie. Nawet dyrektor tyle nie zarabia.



I kto tu jest kłamcą?

2019.04.14 13:09:49

Byłam na mszy św. Nie padlo ani jedno słowo,, przepraszam,, Tak jakby nic się nie stało. Ale wychodzący z kościoła komentowali obraźliwe słowa skierowane do nauczycieli. Religia powinna być poza szkołą, bo ksieza przychodzą na gotowe do szkol i się mądrza. Nic nie robią. Dzisiaj raczej dalekim łukiem omijaja wierni kiermasz wielkanocny. Brawo. Ta sytuacja powinna być przedstawiona w Watykanie Papieżowi.

2019.04.14 11:40:09

Do Nauczycielki:



Po 17 latach pracy nauczyciel otrzymuje "na rękę" około 35 zł (z dodatkiem stażowym). Uciekanie się do kłamstwa jest uchybieniem godności zawodu. Powinna Pani odejść ze szkoły, jestem za.

2019.04.14 10:50:26

Pierwszy raz mam ochotę na prawdziwie słowiańskie święta. I odejście ze szkoły...



PS Za godzinę dostaję na rękę 15 złotych polskich po 17 latach pracy. W szkole językowej mam 60-120. Wybór jest prosty.

2019.04.14 09:57:37

Jak mnie denerwuję ta grupa społeczna!!!!! Kto ma tyle wolnego w roku co wy!?!! Policzcie sobie ile zarabiacie na godzinę bo godzin pracy w tygodniu macie dużo mniej niż standardowi pracownicy etatowi. Każdy by tak chciał. Lekcje prowadzicie tylko żeby odbębnić więc o jakiej pasji wy mówicie. poszukajcie lepiej płatnej pracy jak wam nie pasuje!!

2019.04.14 09:52:51

Nauczyciele do kościoła chodzą a rządza pieniądza jest silniejsza niż dobro dzieci.

2019.04.13 21:44:37

A jak nazwać zdrajców ... ZDRADZILI młodzież w trudnym czasie WAŻNYCH egzaminów, chcą zatrzymać egzaminy maturalne, oceny na świadectwa...duchowny powiedział to co o strajkujących ,,nauczycielach" myśli większość społeczeństwa ...Janusz Korczak NIE ZDRADZIŁ swoich podopiecznych !!!

2019.04.13 20:34:07

KRYSPIN pakuj manele darmozjadzie

2019.04.13 18:48:21

Nie popieram strajku nauczycieli podwyżka tylko dla tych, którzy się starają i wiele robią dla dzieci, wykazują się, mają więcej niż wszystkim wciskają jednak uważam, że takie słowa nie powinny paść z ust duchownego. Prawdą jest, że nauczyciele traktują z pogardą tych pracowników niepedagogicznych, którzy do strajku nie przystąpili i tu wychodzi jakimi są naprawdę ludźmi i wcale nie chodzi im o dobro dzieci

2019.04.13 17:28:07

podziwiam księdza za jego odwagę,brawo-takich odważnych więcej trzeba w naszej polsce

2019.04.13 17:09:16

Wspieram nauczycieli całym sercem. Bez edukacji trudno marzyć o mądrym i świadomym społeczeństwie. Słowa tego „duchownego” pominę milczeniem, sam sobie wystawił świadectwo.

2019.04.13 14:12:28

jaki on ojciec. to jest półgłówek , który miał do szkoły pod górkę i pod wiatr. Nienawidzi nauczycieli bo w szkole był głąbem i popychadłem. czyżby nienawidząc nauczycieli nienawidził NAUCZYCIELA nas wszystkich - JEZUSA???

2019.04.13 13:17:00

Chodzę do kościoła św. Jadwigi i oburzona jestem słowami ojca. Mam nadzieję, że nie spotkam Go w kościele. Zostal ostatni raz przyjety w moim domu z kolędą. Zresztą interesowała Go nie modlitwa ale wystrój mieszkania, oczywiście i koperta.

2019.04.13 12:53:08

idiota w sutannie powinien zostawić nauczycieli a szczególnie dzieci w spokoju

2019.04.13 12:21:18

To kapłanom się przewraca w głowach od dobrobytu wystarczy obejrzeć świetny film Smarzowskiego "KLER"w nim jest pokazane jak funkcjonuje kościół itd. Kościół jest w zamowie z rządem, jest nieoficjalna plotka że katecheci dostali po 1000zł podwyżki to jest całkiem możliwe bo przecież to oni wraz z kapłanami w 80% w szkołach przeprowadzili egzaminy a teraz udają menczenników niedługo katecheci chyba będą wystawieni na iłtarzach a od rządu dostaną nagrodę a księż zostaną proboszczami

2019.04.13 11:35:28

Nic nie usprawiedliwia pogardy dla drugiego człowieka,



bo nic wspólnego z chrześcijaństwem nie ma.



Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.



O. Kryspin odleciał.



Przyjmuję oświadczenie duchownych.

2019.04.13 11:22:06

Dobrze usłyszeli czym wiec j mają tym więcej chcą .Ale jakim kosztem naszych dzieci .A teraz jeszcze chcą ukrócić dzieciach weekendy kompletna bzdura