Ważne wydarzenie teatralne dla wszystkich legniczan. Młodzież z Legnicy, Chojnowa i Golanki Dolnej zaprezentuje spektakl o kataklizmie, który zniszczył park Miejski.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ważne wydarzenie teatralne dla wszystkich legniczan. Młodzież z Legnicy, Chojnowa i Golanki Dolnej zaprezentuje spektakl o kataklizmie, który zniszczył park Miejski. Przedstawienie powstało w ramach ogólnopolskiego projektu "Lato w teatrze", które organizacyjnie i finansowo wspomogło starostwo powiatowe.


Do rzemiosła aktorskiego młodzież przygotowywali legniccy aktorzy: Zuza Motorniuk i Paweł Palcat, który dzień po kataklizmie z 23 lipca rzucił hasło odbudowy parku. I właśnie ta tragiczna historia zainspirowała opiekunów oraz młodzież do przedstawienia o parku. Do końca nie chcieli zdradzić treści tej sztuki. Przyznają jedynie, że są to sceny pokazujące park przed kataklizmem, gdzie młodzi ludzie spotykają się na randkach. I oczywiście wydarzenia podczas huraganu.

- Tego dnia byłem w parku. Powalony konar uderzył w jedną z moich koleżanek. Widzieliśmy padające drzewa. To były mocne przeżycia, które prawdopodobnie pokażemy w przedstawieniu - ujawniał nam Mirosław Pytlak, uczeń I LO w Legnicy.

Przygotowania do spektaklu były bardzo ciężkie. Wszyscy pracowali po 8 godzin dziennie.
Jeżeli ten młodzieżowy spektakl spodoba się, zostanie także pokazany w prologu II Międzynarodowego Festiwalu Miasto, który jest zaplanowany na połowę września w Legnicy.

Spektakl "Młode Miasto" trwa 45 minut. Będzie go można zobaczyć 13 i 14 sierpnia o godz. 17 na Scenie na Piekarach. Widownia przygotowana jest na 100 miejsc. Wstęp bezpłatny.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!