(© Paweł Relikowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze nakazała wszczęcie śledztwa w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni oraz podległych jej jednostkach.

Chodzi o doniesienie, które w czerwcu ub. roku złożyli w dolnośląskiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu działacze Platformy Obywatelskiej Witold Rotokla i Maciej Mikołajczyk oraz były wiceburmistrz Bogatyni Zbigniew Szatkowski.
Doniesienie dotyczyło m.in. prywatyzacji telewizji kablowej, rozporządzania mieniem komunalnym, udzielania zamówień publicznych oraz przyznawania przez burmistrza ulg i umorzeń podatkowych.

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu, której CBA przekazało sprawę, odmówiła wszczęcia śledztwa. Dwóch autorów doniesienia złożyło na to skargę do Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu. Ta, jak informuje Zbigniew Szat-kowski, skierowała skargę do Jeleniej Góry. W efekcie Prokuratura Okręgowa nakazała Prokuraturze Rejonowej w Zgorzelcu podjęcie śledztwa. Ma ono objąć też ustalenia z kontroli przeprowadzonej w urzędzie przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: