W Bogatyni donieśli do CBA

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze nakazała wszczęcie śledztwa w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni oraz podległych jej jednostkach.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Paweł Relikowski)

Chodzi o doniesienie, które w czerwcu ub. roku złożyli w dolnośląskiej delegaturze Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu działacze Platformy Obywatelskiej Witold Rotokla i Maciej Mikołajczyk oraz były wiceburmistrz Bogatyni Zbigniew Szatkowski.
Doniesienie dotyczyło m.in. prywatyzacji telewizji kablowej, rozporządzania mieniem komunalnym, udzielania zamówień publicznych oraz przyznawania przez burmistrza ulg i umorzeń podatkowych.

Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu, której CBA przekazało sprawę, odmówiła wszczęcia śledztwa. Dwóch autorów doniesienia złożyło na to skargę do Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu. Ta, jak informuje Zbigniew Szat-kowski, skierowała skargę do Jeleniej Góry. W efekcie Prokuratura Okręgowa nakazała Prokuraturze Rejonowej w Zgorzelcu podjęcie śledztwa. Ma ono objąć też ustalenia z kontroli przeprowadzonej w urzędzie przez Regionalną Izbę Obrachunkową.
PK PK
źródło: Polska Gazeta Wrocławska

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię