CBŚ zatrzymało sześć osób i rozpracowało trzy laboratoria meatamfetaminy w Ocicach, Starym Zawidowie i Posadzie. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego współpracowali z policjantami z Bolesławca. Zabezpieczono kilkadziesiąt kilogramów odczynników chemicznych służących do wytworzenia tego narkotyku. Wśród zatrzymanych jest tzw. chemik.

Narkotyki trafiały do obrotu na terenie Czech i Niemiec. Podczas likwidacji laboratoriów funkcjonariusze CBŚ odkryli dwa zakonspirowane miejsca, w których członkowie grupy przechowywali broń gazową.

Proceder trwał od kilku miesięcy. Do przestępczej działalności podejrzani wynajęli jeden z domów jednorodzinnych na Dolnym Śląsku. Piwnice przystosowali do potrzeb produkcji, izolując ściany, instalując m.in. profesjonalne naczynia służące do produkcji narkotyków tzw. „gary”, odpowiednie oświetlenie i wentylację, zapewniając tym samym optymalne warunki sprzyjające do wytwarzania metamfetaminy.

Parter i piętro pełniły funkcje mieszkalne - podejrzani starali się zachować pozory zwyczajnego życia, nie chcąc wzbudzać podejrzeń sąsiadów. Zatrzymani przez CBŚ to osoby w wieku od 24 do 50 lat.

W prokuraturach rejonowej w Zgorzelcu i rejonowej w Bolesławcu zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty produkcji środków psychotropowych. Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie dla czterech osób, natomiast wobec dwóch podejrzanych dozór policji i poręczenia majątkowe.

Grupa przestępcza mogła wytworzyć łącznie około kilkunastu kilogramów gotowej amfetaminy.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!