OPARTA NA FAKTACH RELACJA BRYTYJSKIEGO MARATOŃCZYKA O NIEOCZEKIWANEJ WIĘZI I DRAMATYCZNYCH POSZUKIWANIACH CZWORONOŻNEJ PRZYJACIÓŁKI

24 stycznia 2018 roku nakładem wydawnictwa HarperCollins ukazała się powieść „Odnaleźć Gobi” autorstwa Diona Leonarda. To wzruszająca historia o nadziei, wytrwałości i przyjaźni, które stały się podróżą życia biegacza oraz pełnego ufności i wytrwałości zbłąkanego pieska.

O książce:
Odnalezienie jej było dla niego jedną
z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobił. Ale to, że ona znalazła jego, było jedną
z najlepszych rzeczy, jaka mu się przytrafiła.
Kiedy do niego podbiegła, nie spodziewał się,
że wytrwa z nim do końca. Przebiegła z nim sto dwadzieścia cztery kilometry przez pustynię. Razem pokonywali wszystkie przeszkody, spali w jednym namiocie i dzielili się posiłkami. Dion, do tej pory zawsze nastawiony na zwycięstwo, po raz pierwszy nie myślał wyłącznie o sobie. Nie wygrali maratonu, ale zyskali o wiele cenniejszą nagrodę – siebie.
Gdy potem zgubiła się w labiryncie gwarnych ulic jednego z chińskich miast, Dion wszczął poszukiwania. Szukał z pomocą obcych ludzi, telewizji i mediów społecznościowych. Jego upór i determinacja sprawiły, że wkrótce mały piesek
o wielkim sercu zamieszkał w jego domu na stałe.


Czytelnicy na świecie o książce:
„To niesłychana, wzruszająca, podnosząca na duchu, fantastyczna historia, z ciepłem i pokorą, które chwytają za serce zwłaszcza tych, którzy, jak ja, kochają zwierzęta…”
„Jest 4 nad ranem, a ja właśnie skończyłam książkę. Piękna historia o psim przywiązaniu i wytrwałości. Determinacja Dion’a, aby uratować swoją małą przyjaciółkę i dać jej stały dom, jest inspirująca. Jeśli kochasz psy, absolutnie musisz to przeczytać!”
„“Odnaleźć Gobi” jest jak wywołująca dreszcze jazda na rollercosterze. Książka jest dobrze napisana i interesująca. […] Nie przegap tej cudownej historii. Dziękuję autorowi za silną wiarę i niepoddanie się.”

O autorze:
Dion Leonard to 42-letni australijsko-brytyjski ultramaratonista mieszkający w Edynburgu. Udział w ultramaratonach bierze od 2013 roku i ma na swym koncie 10 udanych wystąpień. Jego przygoda z książką została zainspirowana przeżyciami związanymi z jednym z maratonów, w którym wziął udział w 2016. Leonard miał się kolejny raz zmierzyć z pustynią Gobi, jednak, ku swojemu zaskoczeniu, tym razem zamiast wygranej, miał w głowie inny cel – zadbać o bezpieczeństwo swojej spontanicznej towarzyszki – małej suczki, którą nazwał Gobi. Książka relacjonująca jego przeżycia ukazała się w wielu krajach, również w wersjach dla dzieci. W 2017 roku wytwórnia 20th Century Fox zapowiedziała produkcję filmu opartego na motywach książki.Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!