22 kwietnia w Arkadach Wrocławskich rozbrzmi premierowe wykonanie Światowego Hymnu Książki. W ten sposób Wrocław symbolicznie pożegna się z tytułem Światowej Stolicy Książki UNESCO. Premierze towarzyszyć będą liczne atrakcje i konkursy z nagrodami.

Światowy Hymn Książki to projekt Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016, który połączyć ma wszystkich miłośników czytania na całym świecie - przekraczając bariery kulturowe i językowe. Jest to swojego rodzaju hołd oddany książce, która od lat zbliża pokolenia, edukuje i daje możliwość wypowiedzi. I właśnie na jej cześć w Arkadach Wrocławskich odbędzie się premiera Światowego Hymnu Książki. Utwór powstał do słów wiersza Tadeusza Różewicza pt. „Włosek poety”, do którego muzykę napisał Jan Kanty Pawluśkiewicz. Do odśpiewania pieśni zaproszeni zostali uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz wrocławskie chóry, ale przyłączyć się może każdy.
- Cieszymy się, że właśnie w Arkadach Wrocławskich odbędzie się premierowe odśpiewanie Hymnu Książki. Na miejscu rozdawany będzie tekst utworu, dzięki czemu każdy chętny będzie mógł zaśpiewać i poczuć się po części jego wykonawcą. Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się do tego wyjątkowego wydarzenia – mówi Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu Arkad Wrocławskich.

Premiera Światowego Hymnu Książki będzie symbolicznym zwieńczeniem rocznej kadencji Wrocławia jako Światowej Stolicy Książki. Towarzyszyć je będą liczne atrakcje, w tym: wspólne czytanie wierszy i bajek, robienie ilustracji do tekstów, zdobienie i projektowanie zakładek, tworzenie krótkich rymowanek oraz malowanie buziek. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami. Całe wydarzenie rozpocznie się 22 kwietnia 2017 r. na poziomie 0 Arkad Wrocławskich o godz. 10:00 i potrwa do godz. 17:00. Premierowe odśpiewanie Światowego Hymnu Książki odbędzie się w samo południe.

Sobotnia akcja organizowana jest pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury i Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. Patronat medialny nad wydarzeniem w Arkadach Wrocławskich objęli: Radio RAM, Gazeta Wrocławska, naszemiasto.pl oraz tuWroclaw.com.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!