(© Użyczone)

W Krakowie odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w slalomie kajakowym. Bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci klubu LUKS Kwisa Leśna.

W zawodach wziął udział trener Bogdan Sztuba (53l.) oraz jego synowie -Igor (24l.) i Kacper (18l.). Największym faworytem był najmłodszy Kacper, który w 2016 roku został Mistrzem Polski seniorów w konkurencji kanadyjek jedynek (C1) jeszcze jako 17-letni junior. Igor wówczas zajął drugie miejsce. Tym razem Igor był szósty, Kacper drugi w konkurencji C1, a tato i trener Kwisy 21. (w konkurencji K1).

- Mistrzostwa Polski Seniorów to najważniejsza impreza w kraju, a nabiera większego znaczenia jeśli bronisz tytułu Mistrza Polski. Oczywiście jestem szczęśliwy i zadowolony z wyniku bo oddałem bardzo dobry przejazd na ciężkiej trasie, nie wystarczyło to jednak na zwycięstwo choć wszyscy już myśleli, że mój wynik jest nie do pobicia. Grzesiek Hedwig (olimpijczyk z Rio), który wygrał ze sporą przewagą pokazał, że jest najlepszy w kraju ale musi mieć się na baczności bo młodzi gonią (uśmiech). Na trzecim miejscu był Piotr Szczepański (5 m. na I Olimpijskich w Rio w konkurencji C2). Cieszę się z wyniku bo pokazałem wszystkim, że wynik z ubiegłego roku nie był przypadkiem, a teraz tylko potwierdziłem swoją dobrą formę. Plany na dalszą część sezonu to start w Mistrzostwach Świata juniorów w Bratysławie, Mistrzostwa Europy juniorów w niemieckim Hohelinburgu, dwa Puchary Świata we Włoszech i Hiszpanii oraz na zakończenie sezonu najważniejszy start seniorski czyli Mistrzostwa Świata seniorów we Francji - powiedział Kacper Sztuba.

Dodajmy, że Kacper Sztuba został objęty programem Team 100. To program Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Fundacji Narodowej, który powstał z inicjatywy ministra Witolda Bańki. Główny cel to wsparcie młodych i perspektywicznych sportowców, członków kadr narodowych, którym oprócz szkolenia związkowego zostanie zapewniona dodatkowa, indywidualna ścieżka finansowania. Program zakłada uruchomienie kwoty w wysokości 4 mln zł rocznie z środków przekazanych przez fundatorów PFN. Każdy z zawodników będzie otrzymywał rocznie około 40 000 zł. Mają one zostać przeznaczone na rozwój oraz doskonalenie umiejętności utalentowanych sportowców w wieku 18-23 lata. Sportowcy, w ramach programu, mogą zdecydować samodzielnie o wykorzystaniu otrzymanych funduszy na refundację wydatków m.in. na fizjoterapeutę, lekarza, dietetyka, psychologa, suplementację czy studia.

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!