Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zeznania podatkowe 2013 - ilu milionerów żyje obok nas?

TOK
Zeznania podatkowe 2013: najwięcej milionerów mieszka wokół Bolesławca
Zeznania podatkowe 2013: najwięcej milionerów mieszka wokół Bolesławca Piotr Krzyżanowski
Zeznania podatkowe 2013: urzędy skarbowe w regionie podsumowują zakończony 30 kwietnia rok podatkowy. Postanowiliśmy sprawdzić ilu zamożnych mieszkańców ma nasz region. Okazało się, że najwięcej milionerów, czyli ludzi którzy osiągnęli dochód powyżej miliona złotych mieszka w powiecie bolesławieckim.

Zeznania podatkowe 2013. W Zgorzelcu grono milionerów pomniejszyło się

W 2013 do bolesławieckiego urzędu skarbowego 26 podatników złożyło zeznania w których wykazali dochód wyższy niż milion złotych. - Rekordzista osiągnął dochód w wysokości ponad 9,3 miliona złotych - informuje Ewa Mielnik, starszy komisarz skarbowy w US Bolesławcu. W porównaniu z rokiem 2012 grono milionerów powiększyło się o 3 osoby. Takimi liczbami nie mogą pochwalić się w Zgorzelcu. Do tamtejszego urzędu wpłynęło 15 zeznań podatkowych, w których wykazano dochód przekraczający milion złotych. - Najwyższy zeznany dochód wynosił 6,8 mln złotych - przyznaje Władysław Sikora, szef zgorzeleckiej „skarbówki”. W porównaniu do roku 2012 w powiecie zgorzeleckim ubyło dwóch milionerów. Najsłabiej w naszym rankingu wypada powiat lubański. Ponad milion złotych w 2013 roku zarobiło 12 przedsiębiorców, a najwyższy dochód wyniósł niespełna 2,1 mln złotych.

Zaoszczędzili na ulgach

Podatnicy w naszym regionie najczęściej korzystali z ulgi prorodzinnej. W powiecie bolesławieckim z jej dobrodziejstwa skorzystało ponad 9 tys. podatników, którzy zaoszczędzili ponad 12 tys. złotych. W przygranicznym powiecie 8,8 tys. podatników zaoszczędziło dzięki tej uldze prawie 12 tysięcy złotych, a w powiecie lubańskim podatnicy dzięki uldze zaoszczędzili około 5 tys. złotych. Podatnicy chętnie korzystali także z ulgi rehabilitacyjnej, remontowej oraz internetowej. Choć ta ostatnia staje się coraz mniej popularną.
- Głównie za przyczyną zmiany przepisów - podkreśla Władysław Sikora.

Korzystają z internetu

Coraz bardziej popularne jest także składanie zeznań podatkowych za pomocą internetu. Wśród 37,9 tys. oświadczeń do zgorzeleckiego urzędu ponad 9 tysięcy wpłynęło za pomocą sieci, czyli o ponad 3,5 tysiąca więcej niż w ubiegłym roku. W przypadku Bolesławca liczby są bardzo podobne. - Za rok 2013 łącznie wpłynęło 37,191 tys. zeznań podatkowych, w tym elektronicznie 8739 - informuje Ewa Mielnik. Do Urzędu Skarbowego w Lubaniu wpłynęło ponad 22 tysiące zeznań, a wśród nich prawie 5 tys. za pośrednictwem internetu.
Ile osób nie złożyło zeznań? Ciężko oszacować dokładną liczbę podatników którzy nie dopełnili obowiązku, ponieważ składa się na to wiele czynników, a w obecnej chwili w urzędach trwają analizy złożonych dokumentów. - Z doświadczenia lat wcześniejszych wynika, iż liczba brakujących zeznań rocznych kształtuje się w granicach od 1 do 1,5 procenta - wyjaśnił Sikora

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bogatynia.naszemiasto.pl Nasze Miasto