W Zgorzelcu zatrzymano samochód ciężarowy, który przewoził pocięty, przygotowany do sprzedaży tytoń bez wymaganych znaków akcyzy.

14 grudnia 2011 r. doszło do spektakularnego ujawnienia 10 ton nielegalnego tytoniu, podczas wspólnych działań kontrolnych funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Delegatury we Wrocławiu i funkcjonariuszy celnych z Dolnego Śląska.

Powadzone od dwóch tygodni intensywne czynności i działania kontrolne w związku z ujawnieniem w listopadzie 2011r. rekordowej tytoniowej kontrabandy w Zgorzelcu, doprowadziły do kolejnego dużego wykrycia nielegalnych wyrobów akcyzowych.

Podczas wykonywanych czynności kontrolnych w Zgorzelcu na Dolnym Śląsku, zatrzymano samochód ciężarowy, który przewoził pocięty, przygotowany do sprzedaży tytoń bez wymaganych znaków akcyzy.

Wartość rynkowa ujawnionej kontrabandy oszacowana została na 4.486.977 złotych, a uszczuplenia z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego na 5.241.060 złotych.

Towar był zapakowany w pudła i umieszczony na dziesięciu paletach w naczepie kontrolowanej ciężarówki. Kierowca został zatrzymany, natomiast towar, jako dowód przestępstwa zabezpieczono.

Źródło: materiały prasowe

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!