Dzięki kolektorom słonecznym można sporo zaoszczędzić i można je mieć prawie za darmo

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Gmina Zgorzelec od 2 lat wspiera swoich mieszkańców chcących korzystać z energii odnawialnej do ogrzewania domów. Każdy, kto zdecyduje się na zainstalowanie kolektorów słonecznych, może liczyć na dofinansowanie takiej inwestycji z gminnej kiesy kwotą do 5 tys. zł.
Samorząd duży nacisk kładzie także na promocję tego typu proekologicznych rozwiązań. Służyć temu miało m.in. zorganizowane 19 kwietnia spotkanie mieszkańców gminy z przedstawicielami producentów kolektorów. Jego uczestnicy dowiedzieli się m.in. że, oprócz dotacji z gminy, mogą liczyć na nisko oprocentowany kredyt z Banku Spółdzielczego, który może być umorzony w 45 proc. po zakończeniu inwestycji. Co ciekawe, wszystkie formalności związane z załatwieniem kredytu deklarują wziąć na siebie firmy produkujące i montujące kolektory.

Zainteresowani tą formą korzystania z energii słonecznej mogą się kontaktować z Wydziałem Nieruchomości, Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa Urzędu Gminy Zgorzelec tel. 75 77 21 431.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!