(© KPP Zgorzelec)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

To ona może być zamieszana w oszustwa metodą „na wnuczka”

Zgorzeleccy policjanci poszukują kobiety, która może mieć związek z oszustwami metodą na tzw. wnuczka. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości i miejsca pobytu kobiety proszone są o kontakt osobisty bądź telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Zgorzelcu nr telefonu 756 494 200 lub 756 494 207 albo numer alarmowy 997. Policja zapewnia pełną anonimowość.

Przypomnijmy…

Dokładnie w imieniny Mikołaja do 62-letniej mieszkanki Zgorzelca zadzwoniła kobieta podając się za jej córkę. Poprosiła o pilne pożyczenie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pieniądze obiecała szybko zwrócić. Matka niczego nie podejrzewała, nawet wtedy, gdy po pieniądze przyszła nieznana jej kobieta. Starsza pani dała jej 40 tysięcy złotych! Dopiero po kilku godzinach zorientowała się, że córka wcale nie potrzebowała pieniędzy, a ona sama padła ofiarą oszustki.

Policja apeluje o pomoc w ujęciu oszustów i o czujność. Jak przypomina Antoni Owsiak ze zgorzeleckiej komendy policji, oszuści podają się nie tylko za członków rodziny, ale także za pracowników opieki społecznej, organizacji charytatywnych, a nawet za policjantów! Zanim zdecydujemy się przekazać komuś swoje pieniądze, dobrze się zastanówmy, czy nie mamy do czynienia z oszustami.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!