Karate. Duży sukces Shotokan w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Szczecinie

Marcin Kapela
Duży sukces w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Strefy Północnej w Karate Olimpijskim odnieśli reprezentanci Klubu Karate Shotokan w Lęborku Cewice Nowa Wieś Lęborska Łeba. Klub uplasował się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej tych ważnych zawodów w Szczecinie.

W zawodach (29.05.2021 r.) zorganizowanych przez Polski Związek Karate, Klub Karate Samuraj oraz Zachodniopomorską Federację Sportu rywalizowało 92 zawodników z 8 klubów.

Trener Piotr Pobłocki wystawił siedmioro swoich wychowanków. Reprezentujący sekcję Cewice Filip Maszota wywalczył złoty medal w kumite oraz zajął 2 miejsce w kata. Jego koleżanka z cewickiej sekcji Dagmara Linsztedt zdobyła złoty medal w kumite. Amelia Keller zajęła 5 miejsce w kumite. Złoty i srebrny medal wywalczył Szymon Sołtys (Łeba). Pierwsze miejsce zajął też Igor Mielewczyk (Lębork). Na drugim miejscu podium stanęli Kornel Łazorczyk i Agnieszka Gumienna (Łeba).

- Dobry start naszych zawodniczek i zawodników. Wystawiłem tylko 7 osób i oprócz Amelii Keller, dla której są to pierwsze starty w zawodach i zajęła 5 miejsce, wszyscy zdobyli medale. Filip Maszota wygrał trzy walki przed czasem. O wejście do finału walczył z faworytem konkurencji. Wygrał 1-0 a finał to już bez większych problemów. Bardzo ładnie wypadł Szymon Sołtys w kata i kumite. Igor Mielewczyk w starcie w pierwszych takich dużych zawodach wygrał swoją kategorię

- podsumowuje trener Piotr Pobłocki.

Co ciekawe, w finale walczyły dwie zawodniczki z sekcji Łeba. Ta konkurencja była licznie obsadzona, bo aż 24 zawodniczki. Wygrała 2-0 Dagmara Linsztedt.

W środę łącznie 54 zawodniczki i zawodnicy z lęborskiego klubu (do tego rodzice oraz uczestnicy obozu z innych klubów, co razem daje 185 osób) wyjeżdżają na pięciodniowy, szkoleniowy obóz karate do Krynicy Morskiej. Zaplanowany jest tam egzamin na stopnie uczniowskie i dan.

W przyszłym tygodniu, 12 czerwca wystartują w turnieju Mazovia Cup w Warszawie. Sezon zakończą 19 czerwca mistrzostwami Polski kadetów, juniorów i U21 w Poznaniu, dokąd trener Piotr Pobłocki zamierza zabrać 11 wychowanków.