Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat gnieźnieński. Za chwilę pierwszy dzwonek. Szkoły ponadpodstawowe przygotowane na przyjęcie uczniów

Hanna Komorowska-Bednarek
Hanna Komorowska-Bednarek
Takie było zeszłoroczne rozpoczęcie roku szkolnego
Takie było zeszłoroczne rozpoczęcie roku szkolnego ARCH MN
Już czas, by młodzież powróciła do szkół po dwóch latach zdalnej nauki na stałe wróciła do ław. Szkoły ponadpodstawowe, którymi zarządza starostwo powiatowe są gotowe na rozpoczęcie roku szkolnego.

Choć nie bez problemu, szkoły ponadpodstawowe w powiecie gnieźnieńskim już są gotowe na przyjęcie uczniów. W czasie wakacji odbyły się wszelkie naprawy w szkołach. Blisko ukończenia są też ważne inwestycje: dwie sale gimnastyczne w liceum numer 2 i 3.

15 placówek będących „pod opieką” powiatu jest gotowych do przyjęcia uczniów.

- Okres letni był wykorzystany, by przeprowadzić drobne remonty i prace remontowe. Z większych inwestycji są dwa boiska w trójce i w dwójce. Dodatkowo powstały nowe klasopracownie w LO I

– relacjonuje Łukasz Kaszyński, Dyrektor Wydziału Edukacji w starostwie Powiatowym w Gnieźnie. Trwa też rozbudowa sali rekreacyjno-rehabilitacyjna w SOSW w Kłecku.

Media ogólnopolskie rozpisywały się na temat problemów w rekrutacji uczniów do szkół średnich. Dla niektórych miało zabraknąć miejsc. A jak jest w Gnieźnie? Jak relacjonuje Ł. Kaszyński, w powiecie gnieźnieńskim udało się stworzyć dodatkowe oddziały, w związku z czym nie ma uczniów, którzy pozostaliby bez szkoły na 1 września. Łącznie do szkół średnich trafi 1,5 rocznika.

Nie można zapomnieć, że do placówek trawi młodzież ukraińska.

- Nie brali udziału w rekrutacji, ale tacy uczniowie, nie tylko klas pierwszych, ale i wyższych po analizie z dyrektorem danej szkoły stopniowo dołączać będą do poszczególnych klas

– tłumaczy dyrektor wydziału edukacji. Na wschodnich młodocianych gości czekają również dodatkowe godziny lekcji języka polskiego.

Mimo trudności udało się też obsadzić wszystkie wakaty w edukacyjnych placówkach. Jako że wzrosła liczba klas, to wzrosła też liczba nauczycieli. Póki co, starostwo nie przewiduje problemów związanych z wypadaniem lekcji ze względu na brak odpowiedniego nauczyciela do danego przedmiotu.
Ostatnio wiele kontrowersji wzbudza podręcznik do nowego przedmiotu, historia i teraźniejszość, autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego. Z tej publikacji zrezygnowały m.in. I LO, II LO i Ekonomik.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gniezno.naszemiasto.pl Nasze Miasto