33 medale dla zawodników MKS "Osa" Zgorzelec podczas Mistrzostw Dolnego Śląska. Brawo!

Paulina Gadomska
Mamy prawdziwych mistrzów w zgorzeleckim MKS "Osa"! Zawodnicy zdobyli aż 33 medale podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w Jeleniej Górze.

Ogromne brawa i gratulacje! To już kolejny sukces zawodników "Osy". W miniony weekend podczas Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w Jeleniej Górze nasi mistrzowie aż 33 razy stanęli na pudle.

Na najwyższym stopniu podium stanęło 12 zawodników i dwie sztafety: Kasjan Miśków w biegu na 400m, Jagucak Mikołaj 1500 m U20, Michał Mirek 1500 m U18, Burkhovych Bohdan 800 m, Rzeżniczak Nina w rzucie oszczepem, Przybylski Oliwier w rzucie dyskiem, Kowalska Joanna w pchnięciu kulą, Aleksandra Szpond w rzucie młotem, Czerniak Antonina w rzucie oszczepem U18, Butra Tobiasz w skoku wzwyż i skoku w dal, Rozmysłowicz Karol w rzucie młotem, sztafeta 4×400 m U18 w składzie Mateusz Kamiński, Sebastian Bałdyga, Michał Mirek i Tobiasz Butra oraz sztafeta 4×100 m juniorów Patryk Liniewicz, Oliwer Przybylski, Kasjan Miśków i Aleksander Uzarek.

Srebrne medale wywalczyło 10 zawodników: Paprocki Szymon w rzucie oszczepem, Kobielski Maciej w pchnięciu kulą, Kowalska Joanna w rzucie młotem, Lip Wiktoria w rzucie oszczepem, Czerniak Antonina w pchnięciu kulą, Grzywacz Jakub w rzucie młotem, Rozmysłowicz Karol w rzucie dyskiem, Sebastian Baldyga w biegu na 400 m ppł, Wiktor Konsur w biegu na 880 m U20, Mateusz Kamiński w skoku o tyczce.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Kokoszyński Aleksander w rzucie oszczepem, Kobielski Maciej w rzucie młotem, Miśków Kasjan w skoku o tyczce, Olwier Przybylski w biegu na 110 m ppł, Lip Wiktoria w rzucie młotem, Rebejko Mateusz w skoku wzwyż, Szeliga Kinga w skoku w dal, Zdanowicz Bianka w skoku wzwyż, Liniewicz Patryk w rzucie dyskiem.

Dodatkowo w ramach Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików rozegrano konkurs rzutu młotem, w którym złoto zdobyła Zuzanna Szpond oraz bieg na 1000m z przeszkodami, trzecie miejsce wywalczył Paweł Kapszewicz.

Źródło: MKS "Osa" Zgorzelec