Agata Walerzak srebną medalistką Pucharu Polski w zapasach

Kazimierz Wilk
W dniach 23-24.03.2012.r w Wałbrzychu odbyły się zawody Pucharu Polski Kadetek w zapasach w stylu wolnym kobiet.

Zawody pełniły również funkcję eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek, które odbędą się w miesiącu czerwcu w Gorlicach. Startowało 122 zawodników z 33 klubów całego kraju. Bardzo dobrze spisały się podopieczne trenera Pandeli Bagladzisa reprezentujące UKS „Hutnik” Pieńsk.

W kategorii do 43 kilogramów srebrny medal zdobyła Agata Walerzak, która w pierwszej walce wygrała z zawodniczką Wisły Świecie Martyną Sikorską, drugą walkę z Martą Wójcik Agros Żary, trzecią walkę o wejście do finału wygrała Barbarą Knop z Ceramiki Krotoszyn.

Wszystkie walki zostały wygrane przed czasem poprzez położenie na łopatki. Walkę finałową przegrała z Dominiką Szymkowską z Kraśnika. Agata Walerzak jest uczennicą II klasy Gimnazjum w Pieńsku.

Bardzo dobrze spisała się również Roksana Małecka w kategorii do 49 kg, która zdobyła IV miejsce wygrywając trzy walki. W walce o brązowy medal przegrała na punkty z Anną Król Znicz Podzamcze w dogrywce. W tej wadze startowało 18 zawodniczek. Małecka Roksana jest również uczennicą Gimnazjum w Pieńsku. Agata Walerzak oraz Małecka Roksana zakwalifikowały się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek. Nasz klub reprezentowały również Karolina i Natalia Machała.