Apis zdemolował Spartę. Drużyna z Jędrzychowic zdobyła bramek!

HAK
W wielkim stylu piłkarze Apisu Jędrzychowice pokazali, że remis tydzień temu z Prochowicznką Prochowice był wypadkiem przy pracy. Lider rozgrywek rozprawił się ze Spartą Rudna.

Zespół trenera Gerarda Jurewicza wygrał 9:1, a większość goli zdobył po składnych zespołowych akcjach. Wynik otworzył Sebastian Andruchów, który głową przedłużył dośrodkowanie z rzutu rożnego Karola Hodowanego. Przy drugiej bramce asystę zaliczył Mateusz Baszak, a piłkę do pustej bramki skierował Patryk Bystryk. W 39. minucie po golach Macieja Machowskiego i Baszaka było już 4:0. Goście odpowiedzieli golem Dominika Glazera, ale po dwóch minutach P. Bystryk utemperował ich kolejnym trafieniem. Po zmianie stron piłkarze lidera grupy zachodniej IV ligi nadal bawili się w najlepsze i zdobywając następne cztery bramki dobili ekipę trenera Roberta Malawskiego. Inny z reprezentantów naszego regionu, Gryf Gryfów Śl., pokonał Prochowiczankę Prochowice 1:0. Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, ale gości od utraty gola uratował Kazidróg. W kolejnych sytuacjach groźniejsi byli goście, ale golkiper Gryfa nie dał się zaskoczyć. W kolejnych akcjach Opolski mógł mówić o szczęściu, bo Małek nie zdołał z bliska wpakować piłki do pustej bramki, a piłka po uderzeniu Deguchiego trafiła w słupek. Po zmianie stron obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiego gola. 10 minut przed końcem szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy, którym zwycięstwo dał Mariusz Malarowski.

W innych meczach 8. kolejki: Górnik Złotoryja - Karkonosze Jelenia Góra 2-0, KS Legnickie Pole - Odra Ścinawa 3-4, Kuźnia Jawor - Orkan Szczedrzykowice 0-1, AKS Strzegom - Stal Chocianów 5-0, Lotnik Jeżów Sudecki - Orla Wąsosz 0-1, Chrobry II Głogów - Sparta Grębocice 2-0.