Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Dodaj skrzydeł bielikowi". Woliera w Klekusiowie powstała, ale materiały wzięto "na zeszyt". Wspomóżcie zbiórkę

Paulina Gadomska
Paulina Gadomska
Klekusiowo-Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt
Klekusiowo to Ośrodek Rehabilitacyjny dla dzikich zwierząt mieszczący się w Tomaszowie Bolesławieckim. Od 6 lat pan Mieczysław wraz z żoną Anią pomagają zwierzętom, które powinny żyć na wolności, ale z różnych przyczyn nie mogą. Tak też jest w przypadku niepełnosprawnych bielików. Udało się wybudować wolierę dla tych pięknych ptaków, ale część materiałów wzięto "na zeszyt". Wspomóżcie zbiórkę.

Klekusiowo to niezwykłe miejsce, którego początki sięgają 2010 roku- wtedy pan Mieczysław i pani Ania zapragnęli stworzyć bocianie gniazdo. W 2011 roku pojawiła się pierwsza para tych pięknych ptaków- Klekuś i Klekotka. To właśnie od głównego lokatora powstała nazwa Klekusiowo, która z czasem określała Ośrodek Rehabilitacyjny dla Dzikich Zwierząt, który powstał w 2015 roku. Małżeństwo oddaje całe serce zwierzętom, które do nich trafiają. Udało się stworzyć w ośrodku gabinet weterynaryjny- to jedyny gabinet w Polsce, który działa na rzecz takiego ośrodka i należy do ośrodka, a nie do osoby prywatnej.

W Klekusiowie pomoc i schronienie znajdują zwierzęta chore i niepełnosprawne. Tak właśnie jest z trzema bielikami, które zamieszkują tutejszą wolierę.

- Bielik to nasz ptak narodowy, nasz ptak herbowy, nasza tożsamość. Należy im się królewskie traktowanie. Woliera dla bielików od jakiegoś czasu stała się dla nich zbyt ciasnym miejscem do życia. Na tę chwilę pod opieką mamy trzy bieliki. Informujemy, że zbiórka na wolierę dla bielików została wznowiona. Woliera została powiększona, bo zwierzęta nie mogą czekać...one potrzebowały większej przestrzeni. Prosimy o wsparcie, bo kilka materiałów zostało wziętych "na zeszyt" Czy możemy liczyć na drobne wpłaty? opowiada pan Mieczysław.

Te ptaki zostały mocno poturbowane. Ich urazy są trwałe i nie dają szans na samodzielne funkcjonowanie, choć bieliki nie zdają sobie sprawy z utraty części skrzydeł czy szponów. Starają się dopasować do panującej rzeczywistości. W pierwszym etapie były zupełnie zależne od człowieka, po zakończeniu rehabilitacji ośrodek stara się im zapewnić najlepsze możliwe warunki, aby były szczęśliwe i mogły odzyskać część swojej zwierzęcości.

Każdy może wesprzeć zbiórkę TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zgorzelec.naszemiasto.pl Nasze Miasto