MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dolnośląska wyprawa po dobro. Przystanek Zgorzelec

ARO
Zgorzelec będzie pierwszym przystankiem na trasie Konwoju Dobra ! Mobilny Punkt Poboru Dobra Stowarzyszenia Medycznego Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” zawita do nas w niedzielę 18 lutego. Partnerzy akcji, miasto Zgorzelec i CHR Plaza, organizator i wolontariusze zapraszają !

Wiele rodzin zmagających się z nieuleczalną chorobą dziecka nie wie, gdzie szukać potrzebnych informacji, a hospicjum postrzega jako miejsce, gdzie dzieci umierają. Problem ten szczególnie dotkliwie odczuwają mieszkańcy mniejszych dolnośląskich miejscowości, gdzie dostęp do Internetu jest bardzo utrudniony, albo nie ma go w ogóle. Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” chce to zmienić i dlatego wyrusza w informacyjne turne po Dolnym Śląsku i w każdej miejscowości, do której zawita z Konwojem Dobra, będzie popularyzować wiedzę o domowym hospicjum dziecięcym i formach opieki, leczenia, terapii jakie oferuje. Konwojowy team wesprze informacyjnie rodziny dotknięte chorobą dziecka, ale też podpowie innym zainteresowanym jak mogą pomagać, czy to jako wolontariusze, czy dobroczyńcy.
„Mieszkańcu Dolnego Śląska, jesteś Bohaterem naszej opowieści !”
– mówią członkowie stowarzyszenia i zespół Konwoju Dobra. Każdy, kto zainteresuje się tą inicjatywą startuje jako zwyczajna osoba. Nieważne - student, lekarz, piekarz, burmistrz, prezes firmy, emeryt, czy może mama opiekująca się dziećmi w domu - Mobilny Punkt Odbioru Dobra przyjeżdża do każdego i zaprasza: „Przyjdź i poznaj nas ! Wpisz do Księgi Dobra swoje dobre słowa, które może pomogą komuś w potrzebie. Pobierz baloniki z dobrym słowem, które symbolizują naszych podopiecznych. Kto wie, może po tym spotkaniu zostaniesz naszym wolontariuszem lub członkiem naszego zespołu medycznego ? Lub Bohaterem Wyprawy Po Jeden Procent Dobra ? A może to my będziemy mogli pomóc Tobie, wesprzeć Cię, zaopiekować się Tobą ? Pomagamy nieuleczalnie chorym dzieciom i wspieramy rodziny. Poznaj nas i poczuj, jak działa Twoja Formuła Dobra ! ”.

Zgorzelec – pierwszy na trasie

Konwój Dobra wyruszy na dolnośląską trasę w najbliższą niedzielę, ze Zgorzelca. W pierwszym Mobilnym Punkcie Odbioru Dobra, który zatrzyma się w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Plaza, przy ulicy Armii Krajowej 52a, od godziny 14.00 do 16.00 na wszystkich zainteresowanych wsparciem hospicjum dziecięcego lub informacjami o nim czekać będą przedstawiciele zespołu medycznego hospicjum, pracownicy oraz wolontariusze, a wśród nich niezawodni uczniowie klasy o profilu medycznym z ZSZiL im. Górników i Energetyków Turowa. Podczas dwugodzinnej akcji mieszkańcy Zgorzelca będą mogli uzyskać materiały informacyjne i nasze symbole akcji: baloniki z dobrym słowem. Będą też mogli wpisać się do Księgi Dobra. Goście Mobilnego Punktu Poboru Dobra otrzymają też w podziękowaniu za swoje zainteresowanie mały upominek - zakładkę do książki z miejscem do zapisywania dobrych słów z czytanych lektur. Będziemy również rozprowadzać otrzymane od Darczyńców książki.

Partnerzy akcji: Burmistrz Miasta Zgorzelec – Rafał Gronicz oraz Centrum Handlowo - Rozrywkowe Plaza Zgorzelec oraz Stowarzyszenie Medyczne Hospicjum Dla Dzieci Dolnego Śląska „Formuła Dobra” serdecznie zapraszają mieszkańców Zgorzelca i okolic !

Źródło:
Beata Butwicka
Rzecznik Prasowy
Hospicjum Dla dzieci Dolnego Śląska” Formuła Dobra”

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zgorzelec.naszemiasto.pl Nasze Miasto