Karkonosze w przedostatnim meczu w tym roku pokonały Orlę Wąsosz 2:1

Grzegorz Bereziuk
Karkonosze w przedostatnim meczu w tym roku pokonały Orlę Wąsosz 2:1. Gospodarzom dopisało szczęście, bo gola zdobyli w końcówce. Karkonosze wraz z Apisem Jędrzychowice są w czołówce.

Karkonosze przyzwyczaiły, że w obecnym sezonie nie czekają na rozszyfrowanie zamiarów przeciwnika, ale z miejsca rusza do ataków. Efekt przewagi Karkonoszy przyszedł w 18. min gdy Oskar Giziński uderzeniem z rzutu wolnego trafił do siatki. Po chwili mogło być 2:0, ale piłka po strzale Tobiasza Kuźniewskiego odbiła się od słupka. Szczęście było przy gościach także przy okazji kolejnych akcjach gospodarzy. W 42. min kibice Karkonoszy mieli okazję się przekonać, że futbol jest bezlitosny. Jedyny wypad gości zakończył się golem Huberta Kornickiego. Jeszcze przed przerwą jeleniogórzanie mogli odzyskać prowadzenie, ale Patryk Bębenek trafił w słupek. Druga połowa już nie była jednostronna. Kwadrans przed końcem wąsoszanie postanowili zaparkować autobus w swoim polu karnym. 5 minut przed końcem piłkę przed linią pola karnego przejął Robert Lekszycki, który huknął w poprzeczkę. Czas uciekał nieubłaganie i wydawało się, że goście zabiorą ze sobą wymarzony punkt. W 90. min odważnie ze skrzydła szarżował Mateusz Firlej. Tuż przed polem karnym faulował go jeden z rywali, jednak Firlej nie pozwolił się przewrócić i zdołał podać do Lekszyckiego. Napastnik Karkonoszy stojąc tyłem do bramki został powalony na murawę przez Marcela Kopcia i sędzia Rafał Abramowicz wskazał na wapno. Z 11-tu metrów nie pomylił się Mateusz Czerwiński.

W innych meczach: Złotoryja - Jawor 2:3, Grębocice - Szczedrzykowice 2:5, Rudna - Ścinawa 2:3, Chocianów - Jeżów Sudecki 0:0, Prochowice - Strzegom 1:2, Jędrzychowice - Gryfów Śl. 3:0, Głogów - Legnickie Pole 10:1.