Koszykówka: Turów Zgorzelec bez brązu Mistrzostw Polski (ZDĘCIA)

JU
Turów Zgorzelec przegrał w Zielonej Górze z Zastalem mecz o brązowy medal Mistrzostw Polski. Podopieczni Jacka Winnickiego zostali pokonani pięcioma punktami. Zastal wygrał rywalizację o brąz 2:1.

Decydujące o medalu spotkanie toczyło się w nerwowej atmosferze. Było wiele fauli i spięć między zawodnikami, którzy walczyli w ostatnim meczu sezonu z zaangażowaniem.

Pierwsza kwarta, w której Turów miał lekką przewagę, była najbardziej wyrównaną częścią spotkania, rozgrywanego w gorącej atmosferze stworzonej przez sportowy doping fanów Zastalu. PGE prowadził 14:11, 20:18, ale gospodarze raz za razem niwelowali straty.

Od drugiej kwarty Zastal uzyskał przewagę, o czym decydowały rzuty z dystansu Chanasa i Piotra Stelmacha oraz indywidualne akcje portorykańskiego rozgrywającego Hodge'a. To właśnie po jego dwóch wolnych gospodarze prowadzili po 20 minutach 50:39, a w trzeciej jeszcze powiększyli przewagę i przed ostatnią kwartą wygrywali 67:55. Wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte.

Wicemistrzowie Polski zaczęli odrabiać straty w ostatniej części. Twarda defensywa i skuteczność w ataku spowodował, że przez dwie i pół minutach gry koszykarze Zastalu nie zdobyli punktów, a Turów zmniejszył ich przewagę do różnicy sześciu punktów (67:61), a po wolnych Chylińskiego do pięciu (68:63). W decydującym momencie znowu klasą błysnął Hodge, którego wejścia pod kosz przesądziły o historycznym sukcesie gospodarzy.

Wynik Zastal Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec: 79:74 (22:21), (28:20), (17:14), 12:19).

Zastal: Walter Hodge 25, Kamil Chanas 21, Piotr Stelmach 10, Uros Mirkovic 9, Kirk Archibeque 9, Marcin Sroka 3, Thomas Mobley 2, Filip Matczak 0;

PGE Turów Zgorzelec: Arthur Lee 16, Konrad Wysocki 13, Michał Chyliński 13, Daniel Kickert 10, David Jackson 8, Dallas Lauderdale 6, Damian Kulig 4, Aaron Cel 2, Ronald Moore 2, Giedrius Gustas 0.