Koszykówka: Turów Zgorzelec znów wygrał

Grzegorz Bereziuk
Andrzej Pluta (z lewej) nie nadążał za Davidem Jacksonem
Andrzej Pluta (z lewej) nie nadążał za Davidem Jacksonem Grzegorz Bereziuk
Trwa znakomita passa koszykarzy Turowa Zgorzelec. Czarno-zieloni wygrali trzeci ligowy mecz w nowym roku, tym razem we Włocławku z Anwilem 69:65.

Pierwsza kwarta należała do gospodarzy, którzy grali agresywnie w obronie i przechodzili do szybkiego ataku. Brylowali Łukasz Majewski oraz Nikola Jovanović. Straty starali się niwelować David Jackson, a także Torey Thomas, który tego dnia był w świetnej dyspozycji. - Toreyowi należą się ukłony. Znakomicie napędzał cały zespół do szybkiego ataku - powiedział po meczu Michał Gabiński.

Po serii pięciu punktów Thomasa Turów prowadził 24:21. Pierwszą połowę zgorzelczanie wygrali 32:30, a po przerwie niemal cały czas utrzymywali się na minimalnym prowadzeniu. - Cały czas wzajemnie się wspieraliśmy. W trudnych momentach nie robiliśmy nerwowych ruchów - powiedział środkowy Robert Tomaszek. Choć miejscowi do końca walczyli o zwycięstwo, to nie mieli atutów, by je osiągnąć. W zespole gospodarzy powstrzymani zostali najgroźniejsi strzelcy. Z dystansu włocławianie trafili raptem 3 rzuty na 19 oddanych.

Asa w rękawie, w osobie Toreya Thomasa, miał za to Turów. Amerykanin zdobył 23 punkty, z których większość w kluczowych momentach spotkania. Miał także cztery zbiórki i dwie asysty. Na 22 sekundy przed końcem, przy dwupunktowej stracie, Anwil był w posiadaniu piłki, ale D.J. Thompson ją stracił na rzecz Michała Gabińskiego. Po chwili sfaulowany został Marko Brkić, który dwa razy trafił z linii rzutów wolnych, ustalając tym samym wynik meczu.

- Zatrzymaliśmy Anwil na 30 punktach w pierwszej połowie i tylko 65 w całym meczu. To było najważniejsze - cieszył się kapitan Turowa Konrad Wysocki.

Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 65:69 (20:13, 10:19, 16:16, 19:21)
Anwil: Jovanović 16 (1), Miller 12, Hicks 9, Majewski 9 (1), Thompson 7, Modrić 6 (1), Pluta 6, Berisha 0, Thomas 0.
Turów: Thomas 23 (4), Jackson 12, Brkić 9, Gabiński 8, Wysocki 7, Kuebler 5 (1), Tomaszek 2, Koljević 2, Zigeranović 1, Bochno 0.