Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych

Grzegorz Bereziuk
W Olszynie na nowych trasach przełajowych w pobliżu stadionu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w biegach przełajowych. Gospodarze zdobyli 6 medali

W sumie 18 biegach wystartowało ponad 350 zawodników z całego Dolnego Śląska, województwa lubuskiego, pomorskiego oraz zachodniopomorskiego. Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci gospodarzy imprezy - SL GKS Olsza Olszyna. Wywalczyli łącznie 6 medali. Filip Ruszkiewicz (U20) w biegu na 5000m oraz Maja Geisler (U10) w biegu na 500m zdobyli srebrne medale. Brązowe krążki wywalczyli: Kaja Popiel (U16) - 2000m, Mateusz Franczak (U16) - 1500m, Mikołaj Hypki (U10) - 500m oraz Hanna Smusz (U10) -500m. Niewiele do szczęścia zabrakło Justynie Łakocie (U18) - 2000m, Agacie Kowalskiej (U18) - 3000m oraz Zuzannie Zielonko (U16) - 1500m, które linię mety przekraczały jako czwarte. Ponadto Anna Klatka (U16) była piąta w biegu na 1500m, a Kajetan Rutkowski (U12) szósty w biegu na 500m.

Jak podkreśla trener Przemysław Chorzępa przygotowanie zawodów to zasługa całej olszyńskiej społeczności. - Nie po raz pierwszy udowodniła, że potrafi zorganizować imprezę na najwyższym poziomie. Wielkie podziękowania dla Wolontariuszy SP 1 w Olszynie z oddziałami gimnazjalnymi, Dominikowi Gawronowi, zawodnikom SL GKS Olsza, rodzicom z SP 1 i SP 3 w Olszynie - wyliczał szkoleniowiec klubu z Olszyny.

Każdy uczestnik otrzymał na własność numer startowy, a medaliści tłoczone medale. Pierwsza szóstka ponadto otrzymały dyplomy, medaliści koszulki z odpowiednimi napisami Mistrz Dolnego Śląska i książką o sporcie olszyńskim. Większość nagród wykonała firma ALLSPORT Karola Grabowskiego z Częstochowy i nowopowstała Chosos-Sport Olszyna.