Mistrzyni Polski ze Zgorzelca!

Janusz Pawul
Gabrysia Szkolnicka, tu podczas treningu biegowego
Gabrysia Szkolnicka, tu podczas treningu biegowego Janusz Pawul
Gabrysia Szkolnicka wywalczyła złoty medal w skoku wzwyż podczas halowych mistrzostw Polski juniorów w Spale.

Zawodniczka Osy Zgorzelec wygrała złoto skokiem na wysokość 180 cm. Tym wynikiem ustanowiła też swój nowy rekord życiowy.

Dobrze spisują się także inni zawodnicy żółto-czarnego klubu ze Zgorzelca. W siedmioboju juniorów 10 miejsce wywalczył Krzysiek Wojtuś, który tydzień wcześniej, podczas mistrzostw Dolnego Śląska rozegranych w czeskim Jabloncu, zdobył trzy medale - srebrny w kuli (13, 40m) i dwa brązowe: w tyczce (3,20 m) oraz w biegu na 60 metrów przez płotki (9,18 sek.).
Na tej samej imprezie złoto wywalczyły także Karolina Gorszanów na 60 metrów przez płotki (9,45 sek.) i Sylwia Jędrzejczyk w skoku o tyczce (2,60 m). Srebrny wrócił z zawodów Michał Kopaczyński, który startował w biegu na 400 m (52,30 sek.), a brązowy Grzegorz Bednarz po biegu na 300 m (38,89sek.).

Gwiazdą halowych mistrzostw Dolnego Śląska młodzików, które rozegrano w Wałbrzychu, okazał się Artur Walczak. Wygrał w znakomitym stylu bieg na 60 m (7,45 sek.) i skok w dal (6,24 m).
Brązowy medal w skoku wzwyż wywalczył Kacper Penarski (160cm).

W czasie zimowych ferii zgorzeleccy lekkoatleci wybierają się na obóz do Świeradowa-Zdroju.
A już wiosną będą mieli okazję zaprezentować się przed własną publicznością, ponieważ w związku z remontem Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, większość dolnośląskich imprez lekkoatletycznych zostanie rozegrana w Zgorzelcu i Bogatyni.