Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nareszcie ruszają prace w parku! Będzie jeszcze piękniej

MAK
Wczoraj został przekazany wykonawcy plac budowy związany z realizacją robót budowlanych polegających na rewitalizacji zabytkowego parku im. A. Błachańca w ramach zadania pn.: ,,Park Mostów". Planowany termin zakończenia inwestycji to 30.09.2018r.

Przedmiotem prac przewidzianych w ramach projektu pn. „Park Mostów” jest rewitalizacja zabytkowych kompleksów parkowych rozciągających się po obu stronach Nysy Łużyckiej tj. na terenie miasta Zgorzelec w Parku im. A. Błachańca, na terenie Miasta Görlitz w Parku Miejskiego, Parku Pokoju i Nadbrzeża Nyskiego.

W ramach kompleksowej rewitalizacji terenów zielonych w Parku im. A. Błachańca przewiduje się m.in.: modernizację układu komunikacyjnego, odnowienie tarasowej skarpy na wschodnim skraju parku (od strony ul. Powstańców Śląskich), odwodnienie terenu, urządzenie polan łąkowych, oczyszczenie stawów. Ponadto prace obejmą również elementy małej architektury, wykonanie nowej fontanny oraz odtworzenie punktu widokowego.

Na terenie Miasta Görlitz prace prowadzone będą na terenie: Parku Miejskiego, Park Pokoju i Nadbrzeża Nyskiego. W ramach rewitalizacji Parku Miejskiego przewiduje się odnowienie ścieżek parkowych, schodów i ławek oraz nowe nasadzenia krzewów. Ponadto zostaną odtworzone pergole, osie i punkty widokowe i na nowo ukształtowane tarasy różane. W ramach projektu zostanie wykonana instalacja artystyczna wskazująca miejsce przebiegu 15 Południka. Na terenie Parku Pokoju przewiduje się m.in.: odrestaurowanie pomnika Jakuba Böhme oraz zagospodarowanie jego bezpośredniego otoczenia. Ponadto odnowione zostanie dojście do brzegu Nysy. Przewidziane do realizacji projektu działania przyczynią się w sposób bezpośredni do poprawy stanu technicznego i wyglądu parków oraz przywrócenia im walorów historycznych i kulturowych zabytkowych terenów parkowych.

W ramach projektu zaplanowano działania miękkie, tj m.in.:
- wykonanie i montaż dwujęzycznych tablic edukacyjnych o historii regionu,
- wystawę historyczną w Muzeum Łużyckim,
- dwujęzyczny folder edukacyjny o tematyce związanej z historią pogranicza,
- dwujęzyczny folder edukacyjny przedstawiający faunę i florę Doliny Łużyckiej,
- przyrodnicze zestawy interaktywne na ścieżkach edukacyjnych,
- film wizerunkowy,
- organizację konferencji i imprez tematycznych.

Źródło: UM Zgorzelec

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zgorzelec.naszemiasto.pl Nasze Miasto