Pociąg Marzeń Gazety Wrocławskiej wyruszył. Dzięki naszym partnerom podarujemy podopiecznym Fundacji POCIECHA wspomnienia z wakacji

Artykuł sponsorowany Pociąg Marzeń
Pociąg Marzeń to akcja realizowana w 15 oddziałach Polska Press i pomagająca 15 fundacjom w organizacji wypoczynku dla podopiecznych. Gazeta Wrocławska, w ramach tej akcji, zdecydowała się pomóc Fundacji POCIECHA.

Na stronach prasowych i internetowych wydań naszego dziennika już od 24 czerwca do 12 sierpnia będziemy publikować Pociąg Marzeń z wagonikami – każdy z logo firmy, która zdecydowała się wesprzeć wyjazd podopiecznych współpracującej z nami fundacji. W zamian za finansowe uczestnictwo oferujemy uśmiech dzieci oraz akcję promocyjną firmy na łamach naszego dziennika, którą rozpoczynamy już dzisiaj

Dziękujemy za wsparcie

Partnerem Głównym naszej akcji jest Enea, jeden z największych koncernów energetycznych w Polsce, współodpowiedzialny za bezpieczeństwo energetyczne kraju. Dostarcza energię do ponad 2,7 mln klientów w północno-zachodniej części kraju. Firma jest wiceliderem polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Grupa Enea zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję i dystrybucję energii elektrycznej, aż po sprzedaż i obsługę klienta.

Regionalnym Partnerem Głównym Pociągu Marzeń Gazety Wrocławskiej została Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „Invest-Park”, która ma 25-letnie doświadczenie w lokowaniu i wsparciu inwestycji zarówno globalnych koncernów, jak i firm z sektora MŚP. WSSE „INVEST-PARK” tworzy przyjazny klimat dla rozwoju biznesu. Spółka zarządza obszarem o łącznej powierzchni ponad 20 tys. km² zlokalizowanym w południowo-zachodniej Polsce. Przedsiębiorca, który planuje inwestycję na tym obszarze, może wystąpić o wsparcie, zwolnienie z podatku dochodowego w wysokości od 20 do 60% wartości kosztów kwalifikowanych nowej inwestycji, wyłącznie do WSSE „INVEST-PARK. Ponadto Spółka umożliwia m.in. zakup lub wynajem hal przemysłowych.

Akcja nie mogłaby jednak ruszyć bez wsparcia wszystkich naszych Partnerów: QSense,
AZremont, BMM Deweloper, Chemeko-System, POLOmarket, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze „Victoria” S.A.

Poznaj ich bliżej:

Komu pomagamy

Fundacja Pociecha jest wrocławską organizacją pozarządową, działająca od 2012 r. Pomaga dzieciom, które przychodzą po szkole do jednej z ośmiu świetlic środowiskowych. Rodzice tych dzieci często są osobami uzależnionymi, odsiadują wyroki w więzieniach lub są długotrwale bezrobotni. Los nie oszczędza podopiecznych Fundacji Pociecha. Doświadczają przemocy lub są jej świadkami, żyją w biedzie, podejmują próby samobójcze, potrzebują stałego wsparcia psychologicznego lub psychiatrycznego, po pandemii są uzależnieni od nowych mediów i mają poczucie braku sensu życia. Fundacja chce zorganizować dla swoich podopiecznych wakacyjne obozy z bogatym programem zajęć socjoterapeutycznych i dużą ilością zajęć ruchowych.

Marzenia zawsze zwyciężają rzeczywistość, gdy im na to pozwolić – powiedział Stanisław Lem, pisarz, filozof, futurolog. Pozwólmy więc, bowiem każdy może mieć swój udział w przezwyciężaniu marzeniami szarej codzienności. Prawdziwe wakacje rozbudzają ambicję, pozwalają poznać świat, zdobywać nowe przyjaźnie a przede wszystkim dają chwilę wytchnienia od codziennych problemów. Wspomnienia z wakacji pozostają na całe życie.

Sprawimy, że te wakacje dla wielu dzieci będą niezapomniane, może jedyne w życiu!

Wsiądź z nami do Pociągu Marzeń!
Razem możemy zrobić tego lata dużo dobrego!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Pociąg Marzeń Gazety Wrocławskiej wyruszył. Dzięki naszym partnerom podarujemy podopiecznym Fundacji POCIECHA wspomnienia z wakacji - Dolnośląskie Nasze Miasto

Wróć na zgorzelec.naszemiasto.pl Nasze Miasto