Rafał Kusto nie dał żadnych szans rywalom na Węgrzech!

ORKA LUBAŃ
Młody pływak z Lubania wrócił do kraju ze złotem! W ubiegły weekend podczas odbywających się na Węgrzech Zawodach Krajów Europy Środkowej w pływaniu Rafał Kusto zdobył najwyższe podium we wszystkich konkurencjach, w których startował.

Rafał Kusto pływający na co dzień w klubie Orka Lubań nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Podczas odbywających się w ten weekend Młodzieżowych Zawodów Krajów Europy Środkowej, zdobył trzy złote medale
we wszystkich konkurencjach, w których startował.
W piątek, w sztafecie 4x100 płynąc w pierwszej zmianie zdobył tak dużą przewagę nad przeciwnikami,
że pozostałym trzem zmianom pozostało tylko utrzymać prowadzenie. W drugim dniu zawodów w wyścigach
na 100 i 200 metrów stylem klasycznym Rafał potwierdził doskonałą formę. Wyścig na 200 metrów wygrał wręcz z miażdżącą przewagą 3,42 s, osiągając czas 2:16,03.
Ostatnie doskonałe wyniki Rafała klasyfikują go na najwyższej pozycji wśród żabkarzy z rocznika 1999 w Polsce.

W tym samym czasie pozostali zawodnicy Orki Lubań startowali podczas Zimowych Mistrzostw Okręgu DOZP w Nowej Rudzie, zdobywając sześć medali. Robert Kusto w kategorii open - dwa srebrne medale na 100 m
stylem klasycznym i 100 m stylem motylkowym oraz dwa brązowe w kategorii open 200 i 50 m stylem klasycznym. Wiktoria Rudek zdobyła brązowy medal w kategorii junior młodszy na 200 m stylem grzbietowym. Kacper Torba brązowy medal w kategorii junior młodszy na 100 m stylem motylkowym.