MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rolki Reggae Rajd 2018! Dwie osoby! Tysiąc kilometrów! Na rolkach! Agata i Wojtek jadą dla Kuby i Stasia

Aneta Szostak - Sulewska
Rolki Reggae Rajd 2018! Dwie osoby! Tysiąc kilometrów! Na rolkach! Agata i Wojtek jadą dla Kuby i Stasia ze Zgorzelca do Ostródy!

18 czerwca 2018 roku w Plazie Zgorzelec rozpoczął się oficjalny start przejazdu. Agata i Wojtek w ciągu 20 dni pokonają trasę liczącą ponad 1000 km, by 4 lipca zakończyć zmagania na Ostróda Reggae Festiwal. I nie byłoby w tym nic wyjątkowego, bo przecież podróżować każdy może jak chce, gdyby nie fakt, iż w czasie swojego przejazdu zbierają pieniądze na specjalistyczny zabieg operacyjny dla Stasia i Kuby, bliźniaków z Żarek Średnich koło Zgorzelca, podopiecznych Fundacji Małe Serduszka.

W trakcie imprezy inaugurującej to ogromne przedsięwzięcie na deskach sceny wiele się działo.

W akcję włączyła się społeczność z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu. Przedstawienie „Głodna Gąsienica” wywołało wiele wzruszeń wśród widowni, gdyż po pierwsze: brali w nim udział także Kuba i Staś, a po drugie dzieci mogły zaprezentować swoje wspaniałe umiejętności aktorskie, mimo problemów z komunikacją, korzystając z komunikatorów oraz gestów MAKATON. Cała społeczność Ośrodka przekazała także dla swoich kolegów datek pieniężny i to w dość znacznej kwocie.

Kolejną wspaniałą atrakcją dnia były występy dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi oraz pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu uczniów ze Szkoły Tańca Dream Dance Adrian i Mieczysław Mleczek.

W organizację startu włączyło się także Stowarzyszenie Amazonek i osób z chorobą nowotworową ze Zgorzelca oraz Fundacja Autilio- zrzeszająca rodziców dzieci z autyzmem. Organizacje te przygotowały stanowiska gdzie można było posilić się pyszną porcją ciasta, pomalować buziaczki dzieciom czy zapleść kolorowe warkoczyki.

Prowadzący imprezę Waldemar Woźniak i Bartłomiej Dwornik fantastycznie wplatali miedzy występami licytację przekazanych przez ludzi dobrej woli upominków, kart podarunkowych, zbierając w ten sposób znaczną kwotę środków na wsparcie dla chłopców. Waldemar Woźniak był także koordynatorem całego przedsięwzięcia i to dzięki jego umiejętnościom organizacyjnym całe to ogromne przedsięwzięcie dopięte było można rzec na „ostatni guzik”.

Na rzecz chłopców w trakcie trwania imprezy kwestowali także wolontariusze- uczniowie klasy zdrowotnej Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych ze zgorzeleckiego Górnika.

Dodatkową atrakcją był „hałas”, jaki zrobili nauczyciele z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. Janusza Korczaka w Zgorzelcu, wjeżdżając do Plazy na motorach. Serdecznie panowie dziękujemy za tą brawurową jazdę.

Na zakończenie tuż przed startem rolkowej załogi odbył się koncert reggae w wykonaniu Draggy & Bielat Sound.

Nad nagłośnieniem imprezy czuwał niezastąpiony Jacek Kadłubicki. Firma Pro-Staff Animacja zadbała o to, aby dzieciom w trakcje trwania imprezy towarzyszyły znane z bajek maskotki.

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące imprezy oraz codzienne relacje z trasy przejazdu znajdziesz na https://www.facebook.com/RolkiReggaeRajd/

Tam także znajduje się magiczny przycisk PRZEDAŻ DATEK, który można bez ograniczeń wykorzystać, o co bardzo mocno proszę w imieniu bliźniaków.

Jak więc widzicie ogromna ilość pozytywnej energii, ogromna dawka pozytywnych emocji, ogromna ilość przekazanych na licytację przedmiotów, ogrom dobra, za które wszystkim i każdemu z osobna dziękowała Dorota, mama chłopców. To pokazuje jak bardzo wiele zrobić możemy, jeśli tylko chcemy. Chciejmy więc pomagać, chciejmy dzielić się z innymi, którzy tego potrzebują. Uczmy się od Agaty i Wojtka jak to robić wykorzystując nasze pasje.

I ja też tam byłam, świetnie się bawiłam, relacje na facebooka robiłam.

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zgorzelec.naszemiasto.pl Nasze Miasto