Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sobotni Jarmark Wielkanocny

Redakcja
Już jutro, w sobotę 8 kwietnia, zapraszamy pod zieloną kopułę Miejskiego Domu Kultury na inspirowany urodą kolorowej polskiej Wielkanocy, jej smakami i tradycyjnymi ozdobami, jarmark wielkanocny.

Pierwsza i zapewne jeszcze skromna edycja jarmarku wielkanocnego rozpocznie się o godzinie 12.00 i potrwa do 17.00. Niestety, z racji pogody i niskiej temperatury, nie będzie to wydarzenie plenerowe, choć bardzo byśmy chcieli. Mamy jednak nadzieję, że świąteczna oferta i warsztaty pod gościnnym dachem Miejskiego Domu Kultury nie stracą na atrakcyjności.

Piękne, ręcznie robione palmy wielkanocne, oryginalne pisanki, inspirowane Wielkanocą zabawki, ozdoby z papierowej wikliny, wydziergane na szydełku serwety, ceramika, warsztaty dla dzieci i dorosłych. Mamy nadzieję, że ci, którzy odwiedzą nasz jarmark w poszukiwaniu nowych smaków, ciekawych dekoracji czy oryginalnych upominków od zajączka docenią ofertę.

Serdecznie zapraszamy i przypominamy, że od 12.00 do 14.00 zaplanowaliśmy warsztaty i pokazy dla dzieci i nie tylko:

- tradycyjne zdobienie pisanek z panią Ewą Kuncik z Przemkowa, która przywiezie do Zgorzelca z tradycyjne, unikalne łemkowskie pisanki i pokaże jak się je robi

- samodzielne wykonywanie ozdób i kartek świątecznych pod okiem pani Oli Dobrowolskiej i seniorów z Miejskiego Klubu Seniora

- warsztaty Anny Rumińskiej, reprezentującej Slow Food Dolny Śląsk, która opowie o roślinach, które w przedwojennej kuchni polskiej były powszechnymi warzywami, ale współcześnie zostały zapomniane (choć są i tacy, którzy w dalszym ciągu z powodzeniem stosują je w swojej kuchni). Pani Anna opowie o ich historycznym i etnograficznym kontekście, poruszy też temat tabu żywieniowych, które ciążą na roślinach dziko rosnących. Te wiosenne warsztaty o roślinach będą też miały wątek wielkanocny. Wypieki z mąki wzbogaconej sproszkowanymi nieuprawnymi kwiatami - bylinami i drzewami, np. leszczyną, zupy z zielonych części ziół, tajemnicze staropolskie gąszcze, czyli… przeciery z liści, galaretka z fiołków, mniszek lekarski, czosnaczek i sporo innych, mniej lub bardziej znanych, roślin, które już się pojawiają i jeśli tylko zechcemy mogą urozmaicić nasze menu o oryginalne, nowe smaki.

– prezentacja tradycyjnego polskiego stołu wielkanocnego przygotowanego przez jedno z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Powiatu Bolesławieckiego, uczestniczących w szesnastej edycji Konkursu na Tradycyjne Potrawy Wielkanocne i Najpiękniejsze Kompozycje Wielkanocne, który odbył się 1 kwietnia w podbolesławieckich Bożejowicach.

Jarmark Wielkanocny, Miejski Dom Kultury, sobota 8 kwietnia, godziny od 12.00 do 17.00, ul. Parkowa 1

Na zdjęciach kilku wystawców, którzy jutro będą na naszym jarmarku (Ceramika z Kurnika, Drewniakowa, Stowarzyszenie Mikułowa), jeden ze stołów wielkanocnych z Bożejowic i przykłady konkursowych kompozycji wielkanocnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zgorzelec.naszemiasto.pl Nasze Miasto