Zgorzelec ma brązowego medalistę Mistrzostw Polski Juniorów. Kasjan Miśków pojechał do Łodzi i wrócił jako zwycięzca [ZDJĘCIA]

OPRAC.:
Justyna Orlik
Trójka reprezentantów „Osy” Zgorzelec startowała w miniony weekend na wielobojowych Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostały w Łodzi. Jeden wrócił z medalem.

Młodziczka Kinga Szeliga startowała w pięcioboju 80 m ppł, skok wzwyż, pchnięcie kulą, skok w dal i 600m. Została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu.

Wśród juniorów startowali Jakub Węgrzyn i Kasjan Miśków. W pierwszej konkurencji (bieg na 100 m) znacznie poprawili swoje rekordy życiowe, co pozwoliło mieć nadzieję na udany start zawodników. W drugiej konkurencji (skok w dal) również zawodnicy „Osy” wykazali się wysoką dyspozycją w tym dniu i osiągnęli wyniki znacznie przekraczające 6 m. W trzeciej konkurencji (pchnięcie kulą) obydwaj zawodnicy osiągnęli po raz kolejny rekordy życiowe.

Jednak wielki pech i uraz mięśnia brzuchatego łydki nie pozwolił na dalsze kontynuowanie rywalizacji Kubie i walki o upragniony medal, który wywalczył podczas Olimpiady Młodzieży w Chorzowie i Poznaniu. Kasjan startował dalej i zadziwił wszystkich trenerów i startujących zawodników. W dziesięcioboju poprawił dziewięć rekordów życiowych, wynik w wieloboju blisko o 600 punktów. Podopieczny trenera Damiana Kordasiewicza ostatecznie zdobył trzecie miejsce i brązowy medal z wynikiem 6264 punkty.