Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zgorzelec: Miasto stanie się pionierem w dziedzinie metody Tomatisa!

MAK
polska press
W Zgorzelcu już od września rozpocznie swą działalność gabinet terapii słuchowej, oparty na metodzie Tomatisa.

Praktykowana na całym świecie słuchowa stymulacja neurosensoryczna jest kierowana do bardzo szerokiej grupy odbiorców. Oczywiście poza dziećmi z problemami słuchowymi i autyzmem, terapia znajdzie swoje zastosowanie wśród osób z problemem uczenia się, zakłóceniami uwagi, zaburzeniami afektywnymi i emocjonalnymi, trudnościami psychomotorycznymi, całościowym zaburzeniem rozwoju, problemami w komunikacji, a także stymuluje rozwój osobisty i dobre samopoczucie, poprawia jakość głosu i muzykalności. Metoda przygotowuje także do porodu czy ułatwi przyswajanie języków obcych.
- Podczas seansów słuchowych w metodzie Tomatisa, płynąca przez słuchawki muzyka charakteryzuje się nagłymi zmianami kontrastów, zależnymi od barwy i natężenia dźwięku. Kontrasty te są niemożliwe do przewidzenia. Są one bezbolesne, zaskakują mózg, który zwraca na nie szczególną uwagę. Dzięki powtarzanym i nieprzewidywalnym kontrastom dźwiękowym mózg stopniowo uczy się uwagi słuchowej. Słuchawki wyposażone są w mostek do przewodnictwa kostnego co jest bardzo istotne w tej terapii – informuje Aneta Szostak – Sulewska, praktyk metody Tomatisa, poziom 1.
Z tej rewelacyjnej metody będzie można skorzystać w gabinecie przy Centrum Diagnozy i Terapii Dziecka ISTMUS w Zgorzelcu przy ul. Reymonta 101c. Metoda będzie dostępna także dla wybranej grupy dzieci uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu. Z racji, że na terenie naszych powiatów, jedynym specjalistą i metodykiem terapii Tomatisa jest pani Aneta Szostak – Sulewska, to Zgorzelec ma szansę stać się regionalnym pionierem w tej dziedzinie. Najbliżsi praktycy i konsultanci metody znajdują się w Lubinie, Wałbrzychu, Wrocławiu i Dreźnie.
- Zawsze rozpoczynamy terapię od wywiadu w trakcie, którego ustalamy cel wizyty oraz zbieramy jak najwięcej informacji o stanie zdrowia i ogólnym funkcjonowaniu pacjenta w celu doboru programu. Program trwa od 12 do 15 seansów po 1,5 do 2 godzin każdy. W trakcie trwania programu dopuszcza się kilkuminutową przerwę. W trakcie trwania programu dopuszczamy także wykonywanie przyjemnych prostych czynności takich jak: robótki ręczne, gry, zabawy tematyczne, puzzle, klocki. Gdy dziecko jest bardzo zmęczone dopuszcza się seans w czasie snu – dodaje Aneta Szostak – Sulewska.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zgorzelec.naszemiasto.pl Nasze Miasto