Zgorzelec: Urząd miasta czeka na uwagi i wnioski

HAK
Wydział infrastruktury środowiska i spraw mieszkaniowych Urzędu Miasta Zgorzelec zaprasza zainteresowanych do wnoszenia uwag i wniosków do projektu dokumentu „Program Ochrony Środowiska dla miasta Zgorzelec na lata 2017-2020 z perspektywą do roku 2024”. Prace nad dokumentem trwają.

Do opracowania projektu „Program Ochrony Środowiska dla miasta Zgorzelec na lata 2017-2020 z perspektywą do roku 2024” przystąpiono z końcem lipca tego roku. W pierwszej kolejności przygotowana została prognoza oddziaływania w/w projektu dokumentu na środowisko, opracowana w trakcie procedury oceny strategicznej dokumentu. Termin zakończenia prac nad dokumentem wyznaczono na 15 grudnia bieżącego roku. Do tego czasu wszyscy zainteresowani nowo powstającym programem mogą nie tylko zapoznać się z opracowaną do tej pory dokumentacją, ale także zgłaszać do niej swoje uwagi i wnioski.

Z dokumentacją sprawy można zapoznać się w, ul. Domańskiego 7, 59-900 Zgorzelec pok.40 tel. 075 77 599 44, w godzinach w godz. 12.00 - 15.00. Uwagi i wnioski w w/w sprawie można wnosić w formie pisemnej, ustnie do protokołu, bądź elektronicznie (bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym). Termin - 15 grudnia 2016 roku. Uwagi lub wnioski złożone po upływie w/w terminu pozostawione zostaną bez rozpatrzenia, a organem właściwym do rozpatrzenia uwag i wniosków jest Burmistrz Miasta Zgorzelec.

Opracowywane przez jednostki samorządu terytorialnego Programy Ochrony Środowiska są jedną z podstaw prowadzenia krajowej polityki ochrony środowiska. Obowiązek ich przygotowania wynika z Prawa ochrony środowiska, a podstawowym celem ich sporządzania i uchwalania jest realizacja przez jednostki samorządu terytorialnego polityki ochrony środowiska zbieżnej z założeniami najważniejszych dokumentów strategicznych i programowych. POŚ powinny stanowić podstawę funkcjonowania systemu zarządzania środowiskiem spajającą wszystkie działania i dokumenty dotyczące ochrony środowiska i przyrody na szczeblu danej JST.

źródło: UM Zgorzelec

Polacy smakoszami czekolady

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie